Na żywo: Ruch Wysokie Mazowieckie – Lechia 1:2 koniec
17/05/2017
Uczniowie ZSP nr 1 na meczu z Jagiellonią II Białystok
18/05/2017

Za nami 29. kolejka zmagań I grupy III ligi. Wczoraj (środa – 17 maja) odbyło się dziewięć spotkań. Tym razem wszystkie oczy zwrócone były na Łódź i 64. Derby tego miasta pomiędzy Widzewem i ŁKS. Dla nas najważniejsze oczywiście było kolejne zwycięstwo zielono-czerwonych, którzy dzięki wywalczeniu trzech punktów w Wysokiem Mazowieckiem podskoczyli w ligowej tabeli.

Bardzo ważne punkty w Białymstoku wywalczyła Concordia Elbląg. Elblążanie po świetnej drugiej odsłonie pokonali rezerwy Jagiellonii 3:0 i podtrzymali swoje nadzieje na utrzymanie w rozgrywkach. Udaną wyprawę na Podlasie mają nasi piłkarze. Lechia wygrała rzutem na taśmę z Ruchem wysokie Mazowieckie. Złotego gola w ostatniej minucie doliczonego czasu gry strzelił Kamil Szymczak. Bardzo długo z ostatnim w tabeli Motorem Lubawa męczył się Huragan Morąg. Ostatecznie morążanie sięgnęli po trzy punkty dzięki dwóm trafieniom Huberta Konczewskiego. Ważny pojedynek o spokojny byt na trzecioligowym froncie odbył się w Warszawie. Ursus prowadził już od 2. minuty po bramce Michała Ambrozika, ale ostatecznie w drugiej połowie oddał inicjatywę rywalom i przegrał z ŁKS Łomża 1:2. Niespodziewanie wysokiej porażki przed własną publicznością doznał MKS Ełk, który uległ Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki aż 0:4. Po serii porażek przełamały się rezerwy Legii Warszawa. Drugi garnitur wojskowych rozgromił na wyjeździe Huragan Wołomin 4:1. Aż dwie bramki padły po trafieniach samobójczych, natomiast hat-trickiem popisał się Tomasz Nowotka. Grad bramek padł w Ostródzie, gdzie miejscowy Sokół pokonał Pelikana Łowicz 4:2. Przy al. Piłsudskiego derbowe starcie po kiepskim meczu zakończyło się bezbramkowym remisem, z którego bardziej zadowoleni mogą być piłkarze ŁKS. Na takim rezultacie skorzystał jedynie Finishparkiet Drwęca, który pokonał na własnym obiekcie Sokół Aleksandrów Łódzki i ponownie został liderem I grupy III ligi.