Podsumowanie 29. kolejki I grupy III ligi

Pokaż wszystko

Podsumowanie 29. kolejki I grupy III ligi

Bardzo mało bramek padło w 29. kolejce spotkań I grupy III ligi. Większość zespołów powygrywała swoje mecze jedną bramką. Doszło do kilku ciekawych rezultatów, które wpłynęły zarówno na górny jak i dolny układ tabeli. Rozgrywki widać już, że weszły w decydującą fazę i najbliższych tygodniach wszystko na pewno się wyjaśni.

Kolejka rozpoczęła się dla naszego zespołu w piątek od wyjazdowego meczu w Ostródzie. Po ciężkim boju zielono-czerwoni zrobili swoje: wygrali i czekali na to co zrobi lider rozgrywek. Do niespodzianki doszło już wczesnym sobotnim popołudniem. W Ząbkach zdecydowany faworyt pojedynku rezerwy Legii Warszawa przegrały z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Wygrana piłkarzy z Warmii i Mazur była pierwszym kompletem punktów zdobytym w rundzie wiosennej. Tym samym dryfujący w dół tabeli klub pokazał, że ma ambicje walczyć o utrzymanie w rozgrywkach. Również skromnie 1:0 z Turem Bielsk Podlaski wygrał Mazurski Klub sportowy z Ełku. Dodając do tego wyjazdową wygraną ŁKS Łomża w Sulejówku to wygląda na to, że żadna z ekip nie złoży broni w walce o utrzymanie i rywalizacja o ligowy byt toczyć się będzie do ostatniej kolejki. Remis padł w starciu Huraganu Morąg z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Bramki w tym meczu strzeli tylko gospodarze. Wyjazdowe zwycięstwo odniósł Ursus Warszawa, który pokonał Olimpię Zambrów, a świetną serię Polonii Warszawa bez porażki przerwał Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Zamykającym kolejkę meczu Widzew Łódź wygrał pewnie z ostatnim w tabeli GKS Wikielec.

Wyniki 29. kolejki I grupy III ligi:
Sokół Ostróda – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:1 (0:0)
(Marcin Mirecki 77)
Legia II Warszawa – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:1 (0:0)
(Mateusz Kaczmarek 86)
MKS Ełk – Tur Bielsk Podlaski 1:0 (1:0)
(Maciej Famulak 12)
Huragan Morąg – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (1:1)
(Rafał Kruczkowski 2 – Rafał Maciążek 22-samobójcza)
Olimpia Zambrów – Ursus Warszawa 1:3 (1:1)
(Kamil Zalewski 31 – Adrian Zawadka 41, Patryk Kamiński 54, Konrad Szkopiński 90+1)
Warta Sieradz – Pelikan Łowicz 1:0 (1:0)
(Marcin Kobierski 10)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Polonia Warszawa 2:1 (1:0)
(Mariusz Gabrych 40, Radosław Kamiński 90+2 – Tomasz Chałas 76)
Victoria Sulejówek – ŁKS Łomża 0:1 (0:0)
(Daniel Lemański 33)
Widzew Łódź – GKS Wikielec 3:0 (3:0)
(Dario Kristo 5, Damian Kostkowski 40, Mateusz Michalski 45)

3 Komentarze

  1. Zielony pisze:

    Z każdą kolejką szanse awansu coraz większe. Sokół i Polonia już odpadły. W środę liczę na wysokie rozbicie Sulejówka, co najmniej stosunkiem bramek jak Pelikan i Sokół. Teraz piłkarze nie mogą dać ciała i tego zrypać jak każdy chce 2 ligi. Awans musi być!!!

  2. CDN pisze:

    Trzeba awansować i już. Koniec kropka.

  3. Marek pisze:

    bedzie ciezko bo Widzew ma kase i kibicow. gramy z nimi na wyjezdzie nasz plus,ze mamy zgrana ekipe… oni kibicow jako 12 zawodnika…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *