Podsumowanie 25. kolejki I grupy III ligi

25. kolejka spotkań I grupy III ligi rozpoczęła tak naprawdę długi majowy weekend. To była bardzo emocjonująca seria spotkań, która zakończyła się wieloma niespodziankami. Punkty w Warszawie zgubił Widzew Łódź, a komplet oczek z wyjazdowych wojaży silnym rywalem oprócz Lechii Tomaszów Mazowiecki przywiózł m.in. Pelikan Łowicz.

Kolejka rozpoczęła się od pojedynku dwóch najsłabszych drużyn tego sezonu w Wołominie. Miejscowy Huragan prowadził z czerwoną latarnią rozgrywek Motorem Lubawa 1:0 po bramce Rafała Zaborowskiego, ale przyjezdni za sprawą Arkadiusza Konicza jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać. Po zmianie stron rezultat nie uległ zmianie i podopieczni trenera Krzysztofa Malinowskiego zremisowali czwarte spotkanie w tym sezonie. O kolejnym spotkaniu można mówić całymi dniami. Nasza drużyna w końcu przełamała swoją niemoc i w pięknym stylu pokonała rezerwy Mistrza Polski Legii Warszawa. Na kolejne zwycięstwo liczył Widzew Łódź. Podopieczni trenera Przemysława Cecherza niespodziewanie stracili punkty w stolicy po remisie z Ursusem Warszawa. Na wysokości zadania stanął Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Walczący o awans wicelider na trudnym terenie w Morągu musiał radzić sobie bez swojej największej gwiazdy Michała Millera (piłkarz został zdyskwalifikowany na 3 miesiące przez Wydział Dyscypliny ŁZPN). Mimo to gościom udało się wygrać po golu w 80. minucie Damiana Kostkowskiego. Niespodziewanie punkty straciła jedna z najsilniejszych drużyn rundy wiosennej MKS Ełk. Komplet oczek z tego ciężkiego podlaskiego terenu wywiózł Pelikan Łowicz. Podopieczni trenera Grzegorza Wesołowskiego również przełamali swoją niemoc i w końcu odnieśli pewne zwycięstwo 3:1. Bezbramkowymi remisami zakończyły się pojedynki ŁKS Łomża z Concordią Elbląg i rezerw Jagiellonii Białystok z Sokołem Aleksandrów Łódzki. W najciekawszym spotkaniu kolejki ŁKS Łódź podzielił się punktami z rewelacją rundy wiosennej Sokołem Ostróda. Lider rozgrywek prowadził po trafieniu Przemysława Kocota jeszcze przed przerwą, ale w drugiej odsłonie wyrównał Kamil Smyt. Grad bramek obejrzeli kibice w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie miejscowy Ruch zremisował aż 3:3 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie miało bardzo emocjonujący przebieg. Przyjezdni do przerwy prowadzili 2:0, a następnie gospodarze zdołali doprowadzić do remisu i wyjść na prowadzenie. Ostatecznie Świtowi udało się wyrównać w doliczonym czasie gry.