Podsumowanie 25. kolejki I grupy III ligi

To była bardzo ciekawa i nieprzewidywalna kolejka spotkań. Doszło do kilku ciekawych rozstrzygnięć i niespodzianek. W kilku przypadkach wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, a kibice obejrzeli grad bramek. Dla nas najistotniejsza była wysoka wygrana Lechii i tym samym objęcie przez zielono-czerwonych fotelu lidera.

Już pierwszy piątkowy mecz zapowiadał duże weekendowe emocje. Późnym wieczorem w Łomży miejscowy ŁKS podejmował Polonię Warszawa. Walczący o utrzymanie gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, jednak na przerwę schodzili przegrywając 1:2. Po zmianie stron piłkarze z Podlasia ponownie zdołali wyjść na prowadzenie, ale w samej końcówce Czarne Koszule wykorzystały rzut karny i wyszarpały miejscowym dwa punkty. W pełni do Sokoła Aleksandrów Łódzki wrócił Kamil Żylski, który otworzył wynik wygranego meczu aleksandrowian w Ząbkach z rezerwami Legii Warszawa. Tylko jeden punkt w starciu z Ursusem Warszawa zdobyła walcząca usilnie o utrzymanie Warta Sieradz. Prawdziwy rollercoaster zafundowali kibicom piłkarze w Ełku. Tam Mazurski Klub Sportowy przegrywał z Olimpią Zambrów różnicą dwóch bramek. Po przerwie miejscowi zdołali wyrównać, a później wyjść na prowadzenie. Spadkowicz z II ligi zachował jednak zimną krew i w końcówce oraz doliczonym czasie gry strzelił dwa gole i sięgnął po komplet punktów. Remisem zakończyło się starcie Świtu Nowy Dwór Mazowiecki z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Obie drużyny po bramce strzeliły w ostatnich dziesięciu minutach. W końcu przełamała się Victoria Sulejówek, która skromnie pokonała Tur Bielsk Podlaski. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił z rzutu karnego lider klasyfikacji strzelców Wojciech Wocial. Do niespodzianki doszło w Sercu Łodzi. Liderujący Widzew Łódź zremisował z Huraganem Morąg . Bramki w tym spotkaniu strzelali tylko przyjezdni, którzy byli bliscy wywiezienia z Łodzi nawet kompletu oczek. Kolejna niespodzianka zdarzyła się w Ostródzie, gdzie walczący o utrzymanie Sokół podejmował GKS Wikielec. Goście po raz kolejny pokazali, że mają patent na ostródzian i po środowej wygranej w wojewódzkim Pucharze Polski tym razem wygrali na wyjeździe w ligowym starciu. Dwudziestą piątą serię spotkań kończył mecz przy ulicy Nowowiejskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Zielono-czerwoni