Podsumowanie 23. kolejki I grupy III ligi

Za nami 23. kolejka spotkań I grupy III ligi. Solidarnie po trzy punkty sięgały zespoły z prowadzącej trójki. W dalszej części tabeli doszło do drobnych przetasowań. Bez zmian również w strefie spadkowej, w której nadal znajdują się cztery ostatnie zespoły: MKS Ełk, Warta Sieradz, Tur Bielsk Podlaski oraz GKS Wikielec.

Drwęca prowadziła po pierwszej odsłonie w Ostródzie, ale walczący o utrzymanie Sokół zdołał odwrócić losy pojedynku i sięgnąć po cenne trzy punkty. Szczęśliwe zwycięstwo w Ełku odniósł Sokół Aleksandrów Łódzki. Podopieczni trenera Piotra Kupki na trzynaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry remisowali z Mazurskim Klubem Sportowym1:1, ale dzięki skutecznej końcówce zdołali strzelić dwa decydujące gole. Tylko punkt w starciu z Olimpią Zambrów wywalczyła Warta Sieradz. Dla beniaminka nie jest to satysfakcjonująca zdobycz w kontekście walki o utrzymanie. Bezbramkowym remisem zakończyło się natomiast starcie ŁKS Łomża z GKS Wikielec. Do dużej niespodzianki doszło w Warszawie. Przy ulicy Konwiktorskiej Polonia przegrała z Pelikanem Łowicz. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Marcina Płuski zabrali miejscowym pierwsze punkty, ale również awansowali na szóste miejsce w ligowej tabeli. Niesamowity przebieg miała sama końcówka meczu pomiędzy Świtem Nowy Dwór Mazowiecki a Huraganem Morąg. Gospodarze, którzy od dłuższego czasu prowadzili, to na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry stracili bramkę. Kiedy wszyscy myśleli już, że pojedynek zakończy się podziałem punktów w przeciągu trzech minut doliczonego czasu gry nowodworzanie zdołali zadać rywalom dwa zabójcze ciosy. Drugie zwycięstwo z rzędu odniosła Victoria Sulejówek. Beniaminek tym razem okazał się lepszy od Ursusa Warszawa. W hicie kolejki Widzew Łódź okazał się lepszy o jedną bramkę od rezerw Legii Warszawa. Dzięki wygranej nad Turem Bielsk Podlaski w spotkaniu zamykającym 23. kolejkę Lechia umocniła się na trzeciej pozycji, mając tyle samo punktów (lecz gorszy bilans bramkowy) co Sokół Aleksandrów Łódzki. Zielono-czerwoni tracą do lidera pięć punktów, ale mają rozegrane o jedno spotkanie mniej.