Po zwycięstwo z drugim beniaminkiem – zapowiedź meczu z Bronią

Pokaż wszystko

Po zwycięstwo z drugim beniaminkiem – zapowiedź meczu z Bronią

Los chciał tak, że w pierwszych dwóch meczach nowego sezonu Lechia Tomaszów Mazowiecki mierzy się z dwoma beniaminkami. Broń Radom, w odróżnieniu od Ruchu Wysokie Mazowieckie, nie przeszła przez czwartą ligę jak burza i do ostatnich kolejek nie była pewna awansu. Z jakiej strony pokażą się w środowym spotkaniu?

Nasi rywale nie mogą być w pełni zadowoleni z wejścia w nowy sezon. W trzecioligowych zmaganiach pierwszej grupy zaledwie bezbramkowo zremisowali z rezerwami warszawskiej Legii. Warto jednak zauważyć, że Bartłomiej Maćczak może mieć wielkie problemy z powtórzeniem dubletu z inauguracji. – Remis uważam za sprawiedliwy wynik. Motorycznie może byliśmy lepsi, ale kulturą gry i ustawianiem w defensywie gospodarze nie pozwolili nam na zdobycie gola – mówił Piotr Kobierecki, trener poprzednich rywali Broni.

Artur Kupiec, szkoleniowiec radomskiego klubu uważał, że jeden punkt należy uszanować, a podobny rezultat w starciu z Lechią byłby dla nich wielkim sukcesem. Historia twierdzi inaczej, a Broń przed laty miała spory oręż w rękach. Mierzyliśmy się z nimi czternastokrotnie: oba zespoły wygrywały pięć razy, a remisem zakończyły się cztery potyczki. Warto jednak pamiętać, że każde ze zwycięstw środowych przeciwników miało miejsce w późnych latach 50-tych XX wieku.

Zadaniem podopiecznych Bogdana Jóźwiaka będzie poprawienie tego bilansu na korzyść Lechii. Komplet punktów po dwóch kolejkach powinien być koniecznością, zwłaszcza, że w najbliższych tygodniach rywale będą dużo trudniejsi. Już w ten weekend Lechia wyjedzie do Warszawy na potyczkę z Polonią, a za dwa tygodnie przyjdzie mierzyć się z Olimpią Zambrów. Jedni i drudzy zakończyli poprzedni sezon w czołówce III ligi.

Zapraszamy wszystkich na stadion przy Nowowiejskiej. Godzina 17:00. Obecność obowiązkowa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *