Piłkarze przeszli profesjonalne badania wydolnościowo-szybkościowe

Pokaż wszystko

Piłkarze przeszli profesjonalne badania wydolnościowo-szybkościowe

Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka mają za sobą piąty dzień przygotowań. We wtorek (4 lipca) piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki zamiast normalnej jednostki treningowej odbyli późnym popołudniem specjalistyczne badania wydolnościowo-szybkościowe. Sprawdzian nie był łatwy o czym świadczy olbrzymie zmęczenie zawodników tuż po ostatnim etapie testów.

Badania odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 przy ulicy Maya 11/13 i przeprowadziła je znana firma braci Bortnik. Karol i Łukasz Bortnik to jedni z najlepszych specjalistów przygotowania fizycznego w naszym kraju. Firma przy pomocy najwyżej jakości sprzętu wykonała kompleksowe badania wydolnościowo-szybkościowe. Takie same testy przechodzą czołowe zespoły występujące w Lotto Ekstraklasie.

Piłkarze zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich wyszła na parkiet o godzinie 16:00, a druga około godziny 17:00. Na zawodników czekały trzy stacje sprawnościowe. Najpierw zawodnicy sprawdzili swoją moc kończyn dolnych poprzez wyskok na specjalnej platformie z dokładnym pomiarem, później zbadali swoją szybkość na odcinku trzydziestu metrów z mierzonymi międzyczasami na odcinkach pięciometrowych i dziesięciometrowych z wykorzystaniem fotokomórki, a na zakończenie poddali się testowi wytrzymałości specjalnej polegającej na pokonywaniu czterdziestu odcinków z nawrotami i dziesięciosekundowym odpoczynkiem.

Wyniki badań pozwolą trenerowi Bogdanowi Jóźwiakowi dobrać odpowiednie obciążenia treningowe dla zawodników. Badania zostaną powtórzone za kilka tygodni. Wtedy okaże się, czy piłkarze odpowiednio przepracowali okres przygotowawczy do nowego sezonu.

Serdeczne podziękowania dla Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim Stanisławy Wąchały za udostępnienie hali sportowej na potrzeby klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *