Pilica Białobrzegi – Lechia 0-1

Dzisiaj Lechia pojechała na sparing do Białobrzeg, gdzie zmierzyła się z tamtejszą Pilicą. W poprzednim sezonie Pilica zajęła 2 miejsce w IV lidze Mazowieckiej. Obecnie w okresie przygotowawczym zespół z Białobrzeg bardzo się wzmocnił i jest głównym faworytem do awansu do III ligi. Mecz był bardzo wyrównany, z lekkim wskazaniem na Lechię ( znowu stworzyliśmy kilka sytuacji sam na sam, ale zawodnicy nie potrafili ich wykorzystać ). Oba zespoły zagrały wysokim pressingiem i nikt nie odstawiał nogi. Mecz zakończył się 1-0 dla zielono – czerwonych.

Skład Lechii: Holewiński, Matysiak, Cyran, Dolot, Milczarek, Potakowski, Szymczak, Tonowicz, Kubiak, Morgaś, Zaor

Zmiany:

46 minuta – Piechna za Zaora, Loncar za Tonowicza

56 minuta – Rasović za Potakowskiego, Świątkiewicz za Morgasia

66 minuta – Król za Milczarka, Polit za Cyrana, Turek za Dolota

80 minut – Rakowski za Szymczaka

Ciekawe sytuacje meczu:

3o minuta – gol Kubiaka po podaniu Milczarka. Kamil uderzył z około 25 metrów i nie dał szans bramkarzowi

37 minuta – Kubiak dwukrotnie strzela na bramkę z pola bramkowego, ale nie daje rady strzelić bramki

75 minuta – Szymczak sam na sam z bramkarzem, niestety Kamil nie jest wstanie pokonać golkipera gospodarzy

85 minuta – Rakowski wyszedł do prostopadłej piłki, przed nim bramkarz, który znów wygrywa pojedynek z naszym kolejnym zawodnikiem.

Następny mecz Lechia rozegra w Piotrkowie Trybunalskim. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Concordia. Spotkanie odbędzie się o godz. 17 w czwartek tj. 9.08.12.