Piętnasty rywal MKS Ełk

Pokaż wszystko

Piętnasty rywal MKS Ełk

Tradycyjnie w niedzielę (13 listopada) o godzinie 11:00 na własnym obiekcie czternaste ligowe spotkanie w rundzie jesiennej rozegrają piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki. Zielono-czerwoni tym razem w ramach 16. Kolejki I grupy III ligi podejmą MKS Ełk. Będzie to dobra okazja, aby przed własną publicznością wrócić na zwycięską ścieżkę.

Miejski Klub Sportowy Ełk powstał w 2015 roku z połączenia dwóch klubów piłkarskich działających na terenie miasta – Mazura i Płomienia. Pierwszy z nich został założony w 1946 roku i przez swoją całą długoletnią historię tylko dwukrotnie występował na czwartym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju, czyli III lidze. Drugi natomiast został utworzony w 1996 roku i może pochwalić znacznie płynniejszym rozwojem piłkarskim. Płomień w zaledwie dziewięć lat uzyskiwał skrupulatnie awans z różnych szczebli rozgrywkowych i po sezonie 2011/2012 wywalczył promocję do III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej, W chwili połączenia obu klubów Mazur zajął siódme miejsce w tabeli warmińsko-mazurskiej klasy okręgowej, a Płomień uplasował się na piątej pozycji w III lidze. Od tej pory nowo utworzony klub MKS Ełk rozpoczął zmagania w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej, gdzie po sezonie zakończył zmagania na bardzo dobrym trzecim miejscu. To dało spokojnie utrzymanie w rozgrywkach i możliwość uczestnictwa w rozgrywkach I grupy III ligi.

Do tej pory Lechia nie spotkała się w oficjalnym meczu z drużyną z Ełku. Niedzielna konfrontacja będzie zatem pierwszą w historii. MKS obecnie zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Biorąc pod uwagę wyjazdowe statystyki to piłkarze z Ełku na wyjazdach nie radzą sobie zbyt dobrze. Podopieczni trenera Sławomira Majaka do tej pory na boiskach rywali rozegrali osiem spotkań z czego dwa wygrali, jedno zremisowali i ponieśli aż pięć porażek. MKS przegrał z ŁKS Łódź 1:2, zremisował 1:1 z Finishparkietem Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, uległ 0:1 Ursusowi Warszawa, przegrał 1:3 z Concordią Elbląg, wygrał z Sokołem Aleksandrów Łódzki 3:2, uległ Ruchowi Wysokie Mazowieckie 0:1 i rozgromił Motor Lubawa 6:1. Najlepszym strzelcem ełckiej drużyny jest Daniel Świderski, który do siatki rywali w rundzie jesiennej trafił sześć razy.

1 Komentarz

  1. Misiek pisze:

    Mazur Ełk ile razy występował w 3 lidze i był to 3 szczebel rozgrywek to proszę poczytać w historii a nie pisać takie rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *