Pierwszy sparing w okresie przygotowawczym

Pokaż wszystko

Pierwszy sparing w okresie przygotowawczym

Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki mają już prawie za sobą drugi tydzień przygotowań do ligowej wiosny. Jutro (sobota – 21 stycznia) zakończy go pierwszy mecz sparingowy w tym roku. W samo południe tomaszowianie zmierzą się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Nowowiejskiej z czwartoligową Bronią Radom.

Przez cały tydzień zielono-czerwoni na zajęciach treningowych spotkali się raz dziennie. Głównie zajęcia odbywały się na boisku.  Brali w nich udział prawie wszyscy zawodnicy. Po poniedziałkowym treningu zespół opuścił Bartosz Widejko, którego pokonała choroba wirusowa. Piłkarz wrócił do zajęć w piątek i nic nie stoi na przeszkodzie, aby wystąpił w sobotnim meczu kontrolnym. Trener Grzegorz Dziubek będzie miał bardzo dużo materiału do analizy tym bardziej, że w spotkaniu z Bronią wystąpi kilku nowych graczy.

Sparingowy rywal jest nam bardzo dobrze znany. W poprzednich czterech sezonach zielono-czerwoni z Bronią mierzyli się ośmiokrotnie w rozgrywkach III ligi łódzko-mazowieckiej. Lechia wygrała trzy spotkania, przegrała raz, a cztery mecze zakończyły się podziałem punktów. Bilans bramkowy korzystniejszy jest dla naszej drużyny ponieważ wynosi 15:12. Ostatni raz z piłkarzami z Radomia Lechia mierzyła się w sezonie 2015/2016. W pierwszym meczu wygrała na własnym obiekcie 4:1, a w rewanżu zremisowała na wyjeździe 4:4. Po tym sezonie Broń zajęła wysokie miejsce w rozgrywkach, lecz w wyniku reorganizacji musiała spaść do IV ligi mazowieckiej grupy południowej. Na półmetku zmagań radomianie zostali mistrzami rundy jesiennej. Początek sparingu w sobotę 21 stycznia o godzinie 12:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *