Pierwszy raz do Wikielca – zapowiedź meczu z GKS Wikielec

Pokaż wszystko

Pierwszy raz do Wikielca – zapowiedź meczu z GKS Wikielec

Historyczne starcie czeka w sobotnie popołudnie (21 kwietnia) piłkarzy Lechii Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka tego dnia po raz pierwszy zagrają na Warmii i Mazurach z GKS Wikielec. Mimo, że gospodarze tego pojedynku zamykają tabelę I grupy III ligi nie będzie to dla zielono-czerwonych łatwy mecz.

GKS Wikielec – Lechia Tomaszów Mazowiecki
21 kwietnia (sobota) godzina 17:00 – Stadion Gminny (Wikielec, 14-200 Iława, ul. Wikielec 1)

GKS Wikielec powstał w 1958 roku i bardzo długo występował w niższych klasach rozgrywkowych na Warmii i Mazurach. Klub przez większą część swojej historii nie dawał o sobie znać w województwie. Zwrot nastąpił dopiero w latach dziewięćdziesiątych, kiedy wikielczanie uzyskali awans do klasy okręgowej. W niej przez dłuższy okres należeli do czołówki rozgrywek. W sezonie 2006/2007 GKS zajął drugie miejsce w tabeli dzięki czemu otrzymał przepustkę do meczów barażowych o IV ligę warmińsko-mazurską. Piłkarze z Wikielca trafili na MKS Szczytno. W pierwszym meczu przed własną publicznością przegrali 0:1, a w rewanżu wygrali takim samym rezultatem i o wszystkim miała zadecydować dogrywka. Nie przyniosła ona jednak rozstrzygnięcia i rywalizację rozstrzygnęły rzuty karne, które lepiej wykonywali gracze ze Szczytna. Rok później GKS wygrał klasę okręgową i wywalczył tym samym historyczny awans do IV ligi. W swoim debiutanckim sezonie beniaminek spisał się bardzo dobrze zajmując miejsce w samym środku tabeli. W kolejnych latach piłkarze z Wikielca bez większych efektów rywalizowali na piątym poziomie rozgrywkowym. Z biegiem czasu sytuacja ta uległa niewielkiej zmianie, między innymi za sprawą głównego sponsora – Rolimpexu, firmy związanej z branżą ogrodniczą, która zresztą znajduje się też w oficjalnej nazwie klubu. Dopiero po sezonie 2014/2015 wikielczanie zajęli drugie miejsce w tabeli i awansowali tym samym po raz pierwszy do III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Niestety w wyniku reorganizacji rozgrywek w III lidze GKS Wikielec spędził tylko jeden sezon, po czym wrócił do IV ligi. Miniony sezon piłkarze z Warmii i Mazur przeszli jak burza i z dwunastopunktową przewagą wygrali rozgrywki i uzyskali promocję do obecnej I grupy III ligi.

W pierwszym i jak na razie dotąd jedynym meczu Lechia wygrała w rundzie jesiennej obecnego sezonu na stadionie im. Braci Gadajów z GKS Wikielec 2:0. Pierwszy gol padł po samobójczym trafieniu Arkadiusza Kopruckiego, a drugi po strzale Kamila Szymczaka. W zimowej przerwie między rozgrywkami doszło do wielu zmian personalnych w zespole. Barw GKS nie bronią już: Kamil Bruchajzer, Adrian Zasuwa, Kacper Zakrzewski, Daniel Chiliński, Arkadiusz Koprucki, Paweł Łukasik, Jegor Picyk, Piotr Sikora i Kamil Smyt. Klub z Warmii i Mazur wzmocnili natomiast: Adrian Płoski, który wrócił z wypożyczenia z Unii Susz, Szymon Jajkowski (powrót ze Stomilu Olsztyn), Siergiej Gurow (Baltika Kalingrad), Mateusz Liedtke (Jeziorak Iława), Jakub Górki (Unia Susz), Paweł Tomkiewicz i Damian Suszewicz (obaj Motor Lubawa). Najlepszymi strzelcami drużyny z Wikielca są: Cezary Nowiński i Remigiusz Sobociński, którzy do tej pory strzelili po cztery gole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *