Pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym

Trzeci sparing i pierwsze zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki w okresie przygotowawczym do rundy jesiennej I grupy III ligi. Zielono-czerwoni wygrali na wyjeździe ze spadkowiczem z II ligi MKS Kluczbork 2:0 (1:0), a pierwszego gola dla naszej drużyny strzelił testowany z Odry Opole Bartłomiej Maćczak.

MKS Kluczbork – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2 (0:1)
Bramki: Bartłomiej Maćczak 14, Marcin Mirecki 64

Lechia: Piotr Bukowski – Kamil Tlaga, Paweł Magdoń, Patryk Walasek, Karol Hodowany – Jakub Rozwandowicz, Łukasz Bocian, Kamil Szymczak, Artur Golański, Kacper Przedbora – Bartłomiej Maćczak, na zmiany wchodzili: Mateusz Awdziewicz – Kamil Cyran, Rafał Nowak, Marcin Mirecki, Bartłomiej Cieślik, Łukasz Dynel.

Od pierwszej minuty w bramce pojawił się testowany Piotr Bukowski z KS Paradyż oraz całkowicie nowy zawodnik Karol Hodowany z drugoligowego Radomiaka Radom. Mecz kontrolny z odmłodzonym zespołem MKS Kluczbork otworzył po niecałym kwadransie gry Bartłomiej Maćczak, który po podaniu Kamila Tlagi wygrał pojedynek z obrońcą i posłał piłkę obok wychodzącego bramkarza prosto do siatki. Po przerwie na placu gry pojawili się m.in. Rafał Nowak z KS Paradyż oraz Łukasz Dynel z czwartoligowych Term Neru Poddębice. Nasi piłkarze grali poprawnie i nie popełniali większych błędów. W 64. minucie lechiści zdołali podwyższyć prowadzenie. Po prostopadłym podaniu Jakuba Rozwandowicza do piłki dopadł Marcin Mirecki i technicznym uderzeniem pokonał golkipera miejscowych. Ostatni kwadrans to spokojna gra z obu stron. Rywale praktycznie przez cały mecz nie byli w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką strzeżoną najpierw przez Bukowieckiego, a później przez Mateusza Awdziewicza.