Piątkowa wyprawa na Warmię – zapowiedź meczu w Ostródzie

Pokaż wszystko

Piątkowa wyprawa na Warmię – zapowiedź meczu w Ostródzie

To będzie ostatni już w tym sezonie wyjazd na Warmię i Mazury. Nietypowo, ponieważ już w piątkowy wieczór piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki rozegrają drugie z rzędu wyjazdowe spotkanie. W ramach 29. kolejki zielono-czerwoni zmierzą się z walczącym o utrzymanie Sokołem Ostróda. Najbliższy rywal ma o co grać i po zmianie szkoleniowca na pewno nie złoży broni.

Sokół Ostróda – Lechia Tomaszów Mazowiecki
18 maja (sobota) godzina: 19:45 – Stadion Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji (Ostróda, ul. 3 Maja 19)

KKS Sokół Ostróda powstał w 1945 roku z inicjatywy kolejarzy przybyłych do Ostródy z północno-wschodnich krańców Polski. Był to pierwszy zespół stworzony na Warmii i Mazurach po II wojnie światowej. Zanim klub przyjął obecną nazwę KKS Sokół znany był też jako ZZK Kolejarz i KS Ostródzianka. Wiśniowo-biało-niebiescy mogą pochwalić się dwunastoma sezonami w III lidze. W sezonie 1983/1984 piłkarze z Ostródy zajęli czwarte miejsce, a w sezonie 2013/2014 wygrali ligowe rozgrywki uzyskując przepustkę do meczów barażowych o II ligę. W pierwszym dwumeczu z Granatem Skarżysko-Kamienna Sokół przegrał 0:2, a w drugim wygrał 2:0. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, ale w konkursie rzutów karnych lepsi okazali się zawodnicy z Warmii i Mazur. W finałowych meczach Sokół przegrał 1:3 i 0:2 z Nadwiślaninem Góra. Do sukcesów z całą pewnością należy zaliczyć dwa zwycięskie Puchary Polski na szczeblu wojewódzkim w sezonach 2011/2012 oraz 2013/2014, a w sezonie 2012/2013 udział w 1/16 finału ogólnopolskiego Pucharu Polski i rywalizację z występującą w Ekstraklasie Jagiellonią Białystok. Do tej pory zielono-czerwoni z Sokołem spotykali się trzykrotnie, a bilans tych spotkań jest wyrównany. Lechia wygrała jedno spotkanie, jedno wygrali rywale, a jeden mecz zakończył się remisem. Bilans bramkowy to 3:3. W poprzednim sezonie w Tomaszowie Mazowieckim na inaugurację rozgrywek padł remis 2:2. Bramki dla naszej drużyny strzelili Jardel Muniz Cruz i Mateusz Broź. W rewanżowym meczu w Ostródzie rzutem na taśmę 1:0 wygrali piłkarze Sokoła strzelając decydującego gola w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. W tym sezonie nasz zespół wygrał na jesieni 1:0 po trafieniu Jakuba Rozwandowicza.

Na wiosnę drużyna z Ostródy całkowicie się posypała. Sokół zaczął przegrywać mecz za meczem i spadać w dół tabeli. Fatalna seria przeniosła się na złą atmosferę w szatni. Od rundy jesiennej w drużynie z Warmii i Mazur doszło do czterech zmian na ławce trenerskiej. Karola Szwedę na początku września zmienił Sławomir Majak. Ten z kolejki został zmieniony ostatniego dnia kwietnia przez Dawida Oziero, a kilka dni później zarząd klubu z Ostródy postanowił powierzyć stery zespołu Jarosławowi Kotasowi. doświadczony trener rozpoczął od prawdziwej rewolucji w szatni i wielu innych zmianach. Efekt nowej miotły zaowocował już w pierwszym meczu po zmianie szkoleniowej. Sokół wygrał na wyjeździe mecz o przysłowiowe sześć punktów z ŁKS Łomża i wydostał się ze strefy spadkowej (w tym momencie na pewno z I grupy III ligi spadną cztery zespoły – spadek z II ligi zanotowała Legionovia Legionowo). Najlepszym strzelcem ostródzian jest Kamil Zalewski, który strzelił pięć bramek.

1 Komentarz

  1. Snarki pisze:

    Tylko walka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *