Pewna wygrana z Włókniarzem Moszczenica

Drugi zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki wygrał pewnie 3:0 (2:0) na własnym obiekcie z Włókniarzem Moszczenica w ramach 17. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej. Pojedynek rozstrzygnął się praktycznie po pierwszej odsłonie, kiedy zielono-czerwoni strzelili dwa gole. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Wiesława Żmudy umocnili się na piątej pozycji w ligowej tabeli.

Lechia II Tomaszów Mazowiecki – Włókniarz Moszczenica 3:0 (2:0)
Bramki:
Karol Wyszkowski 20, Piotr Żerek 30, Damian Kugiel 70

Lechia II: Rybaczuk – Jędryka, Brandeburski, Sopecki, Bykowski – Kugiel, Przybysz, Sidwa, Walczak – Wyszkowski, Żerek. Rezerwa: Kubiak, Gambka, Plich, Pełka.

Pierwsza bramka padła w 20. minucie. Piotr Żerek zagrał prostopadłą piłkę do Karola Wyszkowskiego, a ten po wyjściu sam na sam z bramkarzem posłał piłkę do siatki. Dziesięć minut później świetną akcją popisał się Piotr Żerek, który po indywidualnym rajdzie z piłką minął trzech obrońców i pokonał golkipera. Kolejny trzeci cios tomaszowianie oddali w 70. minucie po  tym jak Żerek odegrał futbolówkę do Damiana Kugiela, a ten bez problemu posłał ją do bramki. Dwie minuty później w polu karnym rywali faulowany był Kugiel, a jedenastki nie wykorzystał Brandeburski. Ostatecznie Lechia II wygrała 3:0 i powoli może myśleć o spotkaniu z kolejnym rywalem Polonią Piotrków.