Pechowa porażka w Piotrkowie Trybunalskim

Pechowej porażki doznali piłkarze drugiej drużyny Lechii Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni trenera Wiesława Żmudy przegrali 3:4 (1:2) na wyjeździe z Polonią Piotrków Trybunalski w ramach 18. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej. Zielono-czerwoni decydującego gola stracili w samej końcówce regulaminowego czasu gry.

Polonia Piotrków Trybunalski – Lechia II Tomaszów Mazowiecki 4:3 (2:1)
Bramki:
Mateusz Jakubiak 4-karny, 21, Aleksander Cieślik 53, Adrian Malicki 89 – Damian Kugiel 15, Tomasz Sopecki 47, Adam Gambka 70)

Lechia II: Rybaczuk ż – Walczak, Sopecki ż, Brandeburski ż, Bykowski ż – Kugiel żż cz 90+2′, Sidwa, Przybysz, Jędryka – Wyszkowski, Gambka (82′ Pełka).

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie. W 4. minucie Kamila Rybaczuka z rzutu karnego pokonał Mateusz Jakubiak. Lechiści odpowiedzieli po kwadransie rywalizacji, kiedy na listę strzelców wpisał się Damian Kugiel. Kilka minut później Polonia ponownie objęła prowadzenie, a po raz drugi do siatki tomaszowian trafił Jakubiak. Jednobramkowe prowadzenie piotrkowian utrzymało się do przerwy. Drugie czterdzieści pięć minut świetnie rozpoczęli podopieczni trenera Wiesława Żmudy. W 47. minucie wyrównującego gola strzelił Tomasz Sopecki. Radość naszej drużyny nie trwała długo, ponieważ niespełna siedem minut później Aleksander Cieślik ponownie dał miejscowym prowadzenie. Lechia grała bardzo ambitnie i dzięki temu zdołała po raz kolejny wyrównać stan rywalizacji. W 70. minucie Adam Gambka pokonał golkipera Polonii i było 3:3. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa i pechowa dla zielono-czerwonych. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Rybaczuka pokonał Adrian Malicki i trzy punkty zostały w Piotrkowie Trybunalskim.