O awans do wojewódzkiego Pucharu Polski

Pokaż wszystko

O awans do wojewódzkiego Pucharu Polski

fot. MGKS Drzewica

Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki już jutro ruszą do boju o awans na wojewódzki szczebel rozgrywek Pucharu Polski. Przeciwnikiem naszych zawodników będzie MGKS Drzewica. Spotkanie początkowo miało odbyć się tydzień temu, ale oba kluby dogadały się na przełożenie go na środę, 10 października.

Gerlach jest drużyną z piotrkowskiej klasy okręgowej i w tym sezonie ma zamiar powalczyć o awans. Po ośmiu kolejkach zajmuje trzecie miejsce, ale obu lepszych drużynom ustępuje jedynie bilansem bramkowym. W obecnych rozgrywkach pozostaje niepokonany i zachowuje bilans siedmiu zwycięstw i jednego remisu.

W okręgówce gra nieprzerwanie od sezonu 2012/2013 i utrzymywał się w środku stawki, jednak od dwóch lat ekipa z Drzewicy coraz mocniej puka do czwartoligowych drzwi. Awans do meczu decydującego o awansie do wojewódzkiego szczebla Pucharu Polski to jeden z większych sukcesów ostatnich lat, w których nie udawało im się przejść nawet czwartej rundy.

Stawka jest całkiem spora, bo w grę wchodzi nie tylko awans do kolejnego etapu, ale również nagroda finansowa w wysokości trzech tysięcy złotych. Ta fundowana jest przez OZPN z Piotrkowa Trybunalskiego. Początek spotkania już w środę o 15:30!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *