Niedzielny rywal: Jagiellonia II Białystok

Pokaż wszystko

Niedzielny rywal: Jagiellonia II Białystok

W 30. kolejce I grupy III ligi Lechii Tomaszów Mazowiecki przyjdzie się zmierzyć z rezerwami Jagiellonii Białystok. Tomaszowianie mogą wykorzystać kryzys rywali i podtrzymać swoją zwycięską serię. Mimo wszystko pojedynek z drużyną z Podlasia będzie bardzo trudny. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 21 maja o godzinie 11:00 na obiekcie przy ulicy Nowowiejskiej 9/27.

Drugi garnitur dumy Podlasia przez ponad piętnaście lat występuje na poziomie IV i III ligi. W sezonie 2006/2007 białostocczanie zajęli pierwsze miejsce w rozgrywkach IV ligi podlaskiej i uzyskali promocję do III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Beniaminek w swoim debiutanckim sezonie zajął piąte miejsce w tabeli, a w kolejnych latach kończył zmagania na siódmej pozycji. To właśnie ta lokata dała żółto-czerwonym utrzymanie i dzięki temu mogli oni rozpocząć zmagania w I grupie III ligi. Niedzielne starcie będzie drugim w historii i pierwszym na obiekcie przy ulicy Nowowiejskiej. Do tej pory Lechia z drugim zespołem Jagiellonii spotkała się na wyjeździe w rundzie jesiennej. W Białymstoku zielono-czerwoni pokonali Jagiellonię 2:0 po bramkach Bartosza Widejki i Jakuba Rozwandowicza.

Obecnie drugi garnitur Jagiellonii zajmuje jedenaste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 39 punktów. Na ten bilans składa się dziesięć zwycięstw, dziewięć remisów oraz dziesięć porażek. Białostocczanie strzelili 27 bramek i stracili 37 goli. Jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki tylko z rundy jesiennej to obie drużny mają taki sam bilans (4 zwycięstwa, 2 remisy, 6 porażek).  Po wygranej w 27. kolejce z Motorem Lubawa zespół z Białegostoku przegrała na wyjeździe 0:2 z Widzewem Łódź i na własnym boisku 0:3 z Concordią Elbląg. Przed startem ligowej wiosny Jagiellonia II nie pozyskała żądnego nowego zawodnika. Zespół mogą zasilić gracze z pierwszej drużyny walczącej o tytuł mistrza Polski w Lotto Ekstraklasie. Najlepszym strzelcem trzecioligowca jest Maciej Górki, który w siedmiu meczach strzelił sześć bramek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *