Nie zlekceważyć beniaminka – zapowiedź meczu z Turem

Pokaż wszystko

Nie zlekceważyć beniaminka – zapowiedź meczu z Turem

Tradycyjnie w niedzielę (15 kwietnia) o godzinie 11:00 piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwika tym razem podejmą będącego w strefie spadkowej beniaminka – Tur Bielsk Podlaski. Zespół z Podlasia mimo niskiego miejsca w tabeli na wiosnę spisuje się bardzo dobrze i zielono-czerwoni będą musieli podejść do tego spotkania bardzo skoncentrowani.

Tur Bielsk Podlaski powstał w 1923 roku, a jego założycielem był Tadeusz Dembowski – Kapitan 35. Pułku piechoty. Pierwszą nazwą jaką przyjął klub z Podlasia była „Legia”. Wszystko ze względu na to, że pierwsi działacze i piłkarze służyli w legionach Józefa Piłsudskiego. Następnie ta nazwa zmieniała się jeszcze kilka razy, aby w końcu ostatecznie w 1976 roku w Bielsku Podlaskim funkcjonował „Tur”. Przez wiele sezonów klub rywalizował w klasie okręgowej, a od lat dziewięćdziesiątych występował na zmianę w IV lidze podlaskiej i III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej. W poprzednim sezonie piłkarze z Bielska Podlaskiego prawie do samego końca walczyli o pierwsze miejsce w tabeli z Warmią Grajewo i Wissą Szczuczyn. Ostatecznie to Tur wygrał rozgrywki i wywalczył awans do I grupy III ligi. W tym sezonie podopieczni trenera Pawła Bierżyna bardzo słabo spisali się w rundzie jesiennej i w związku z tym okres przerwy między rozgrywkami przezimowali na przedostatnim miejscu w tabeli. Zdecydowanie lepiej beniaminek zaczął punktować wiosną. Oprócz porażki z Polonią Warszawa do tej pory Tur zremisował m.in. z Sokołem Aleksandrów Łódzki 0:0 i Pelikanem Łowicz 3:3, a w ostatniej kolejce pokonał u siebie ŁKS Łomża 1:0.

W historii Lechia z Turem spotkała się tylko raz i było to w ramach 6. kolejki w Bielsku Podlaskim, gdzie tomaszowianie wygrali 2:0 po dwóch bramkach Tomasza Płonki. W przerwie zimowej zespół prowadzony przez trenera Pawła Bierżyna wzmocniło tylko dwóch zawodników: Mateusz Kowalski i Rafał Babul. Drużyna bardzo solidnie przepracowała okres przygotowawczy co pozwoliło scementować silną pierwszą jedenastkę. Najlepszym strzelcem zespołu z Bielska Podlaskiego jest Paweł Drażba, który strzelił cztery gole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *