Nie popłynąć w Warcie – zapowiedź meczu w Sieradzu

Pokaż wszystko

Nie popłynąć w Warcie – zapowiedź meczu w Sieradzu

Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki mają przed sobą przedostatni mecz wyjazdowy w tym roku. W sobotę 4 listopada zielono-czerwoni udadzą się do oddalonego o 100 kilometrów Sieradza, aby przełamać kryzys i sięgnąć po komplet punktów. Nie ma co ukrywać, że najbliższy rywal jest bardzo silnym beniaminkiem, który już nie raz w tym sezonie zaskoczył swoich rywali.

Warta Sieradz – Lechia Tomaszów Mazowiecki
4 listopada (sobota) godzina 14:00 – Stadion Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (Sieradz, ul. Sportowa 1)

Klub Sportowy Warta Sieradz powstał 24 lutego 1957 roku w wyniku fuzji takich klubów jak: Sparta, Start, Włókniarz i Gwardia. Co prawda Warta posiadała wiele sekcji sportowych jednak najbardziej popularną była piłka nożna. Sieradzanie największe sukcesy w swojej historii osiągali w Pucharze Polski na arenie ogólnopolskiej. Współcześnie biało-zieloni mogą pochwalić się występami w III lidze łódzko-mazowieckiej, w której występowali nieprzerwanie od ośmiu sezonów (2008/09 – 2015/16). W 2013 roku Warta zajęła czternaste miejsce w tabeli oznaczające spadek do IV ligi, jednak w wyniku nie skorzystania z prawa awansu jednej z drużyn zdołali się utrzymać. Sieradzanie nie mieli szczęścia w sezonie 2015/2016, kiedy co prawda zajęli bardzo wysokie dziesiąte miejsce w tabeli, ale w wyniku reorganizacji spadli na piąty poziom rozgrywkowy (IV liga). Czwartoligowa przygoda trwała tylko rok i zespół z Sieradza powrócił do III ligi. Po bardzo słabym początku rundy jesiennej Warta ostatnio zaczęła punktować i dzięki temu wydostała się ze strefy zagrożonej spadkiem. Mimo wszystko biało-zieloni muszą walczyć o każdy punkt, aby spokojniej móc się przygotowywać w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej. Do tej pory Lechia z Wartą mierzyła się dziewięć razy (osiem razy w lidze i jeden raz w Pucharze Polski). Bilans jest zdecydowanie bardziej korzystny dla tomaszowian. Lechiści wygrali sześć spotkań, jedno wygrali sieradzanie, a dwa pojedynki zakończyły się podziałem punktów. Zielono-czerwoni strzelili siedemnaście bramek i stracili tylko osiem goli. Ostatnio zielono-czerwoni z ekipą z Sieradza spotkali się dokładnie 8 czerwca 2016 roku w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Lechia wygrała wtedy 3:2 po dwóch golach Jardela Muniz Cruza i jednym Pawła Magdonia. Dla rywali strzelili wtedy: Tomasz Bogołębski i Kamil Pluta.

W ostatniej kolejce gospodarze sobotniego meczu wygrali na wyjeździe 1:0 z ŁKS Łomża. Nie ma co ukrywać, że biało-zieloni po wywalczeniu awansu do I grupy III ligi nie dokonali spektakularnych transferów. Klub pozyskał zaledwie pięciu zawodników, a wśród nich znaleźli się m.in: Mikael Idzikowski z MKS Zduńska Wola, Dominik Cukiernik ze Zjednoczonych Gmina Bełchatów i Grzegorz Kowalski z rezerw GKS Bełchatów. Najbardziej rozpoznawalną twarzą Warty jest bez wątpienia bramkarz Maciej Mielcarz, natomiast Najlepszym strzelcem zespołu jest Łukasz Mitek, który ma na swoim koncie sześć strzelonych bramek.

1 Komentarz

  1. Wartownik napisał(a):

    Do boju z tomaszowskimi burakami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *