Na żywo: Polonia Warszawa – Lechia 2:0 – koniec

O godzinie 16:00 rozpoczęło się kolejne w tej rundzie wyjazdowe spotkanie zielono-czerwonych w I grupie III ligi. W ramach 26. kolejki Lechia Tomaszów Mazowiecki gra na wyjeździe z Polonią Warszawa. Jesteśmy na obiekcie przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie i prowadzimy relację audio (radiową) na żywo z tego spotkania.

Relacja audio dostępna jest pod tym linkiem: Polonia – Lechia. Natomiast na tej stronie na bieżąco jest aktualizowany wynik meczu, strzelcy bramek, napomnienia i kary kartkowe oraz zmiany personalne.

Polonia Warszawa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (1:0)
Bramki: Krystian Pieczara 20, Mateusz Małek 50

Żółte kartki: 18′ Rafał Zembrowski, 19′ Patryk Walasek, 36′ Kamil Szymczak, 74′ Cezary Sauczek, 90′ Mateusz Tobiasz

Polonia: Mateusz Tobjasz  – Marcin Bochenek, Daniel Choroś, Rafał Zembrowski, Krystian Pieczara, Bartosz Wiśniewski, Mateusz Małek (65′ Patryk Zych), Grzegorz Wojdyga, Sebastian Olczak, Maciej Wilanowski, Cezary Sauczek (78′ Michał Oświęcimka)

W rezerwie: Jan Balawejder – Tomasz Chałas, Michał Oświęcimka, Przemysław Szabat, Piotr Maślanka, Patryk Zych

Trener: Krzysztof Chrobak

Lechia: Mateusz Awdziewicz – Kamil Tlaga, Kamil Cyran, Patryk Walasek, Wiktor Żytek – Dawid Kieplin, Kamil Szymczak, Łukasz Bocian, Marcin Mirecki (46′ Piotr Kornacki) – Jakub Rozwandowicz (76′ Kamil Lewiński)- Tomasz Płonka (68′ Patryk Olszewski).

W rezerwie: Kais Al-Ani – Kacper Przedbora, Kamil Lewiński, Patryk Jakubczyk, Piotr Kornacki, Patryk Olszewski.

Trener: Bogdan Jóźwiak.

Spotkanie zapowiadało się na bardzo trudne i takie też było. Gospodarze pokali, że potrafią grać z silnymi drużynami. Od samego początku gra toczyła się w środku pola, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Lechia próbowała grać skrzydłami jednak świetnie ustawieni defensorzy Polonii nie dali tomaszowianom grać swojej piłki. Większość sytuacji gaszona była już na przedpolu, a na pierwszy strzał zielono-czerwonych trzeba było czekać bardzo długo. Czarne Koszule również nie były w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Mateusza Awdziewicza. Jak się jednak później okazało niezbyt długo. W 20. minucie niefrasobliwość obrońców wykorzystali miejscowi. Po serii podań na pole karne Lechii przedarł się Cezary Sauczek, który zgrał piłkę na dziesiąty metr, a tam golkipera Lechii ze stoickim spokojem pokonał Krystian Pieczara. Po strzelonej bramce poloniści grali bardzo rozważnie i szanowali piłkę. Goście nie byli w stanie przed przerwą doprowadzić do wyrównania. Początek drugiej odsłony był bardzo dobry w wykonaniu Lechii. Trener Bogdan Jóźwiak przeprowadził drobne roszady w składzie i przyjezdni zaczęli groźnie atakować. Niestety w 50. minucie po szybkiej kontrze drugiego gola dla Polonii strzelił Mateusz Małek. Mimo dużej ilości czasu zielono-czerwonych nie było stać na strzelenie kontaktowego, a co mowa wyrównującego gola. Polonia wygrała w pełni zasłużenie i przerwała tym samym zwycięską serię lechistów.