Na żywo: Polonia Piotrków – Lechia Tomaszów 1:4 – koniec

O godzinie 16:00 rozpoczęło się pierwsze w tym sezonie wyjazdowe spotkanie zielono-czerwonych w Pucharze Polski. W ramach IV rundy okręgu piotrkowskiego Lechia Tomaszów Mazowiecki gra na wyjeździe z Polonią Piotrków Trybunalski. Jesteśmy na obiekcie i przeprowadzamy relację tekstową na żywo z tego spotkania. W celu aktualizacji informacji prosimy na bieżąco odświeżać stronę.

15:25 – Znamy już składy w jakich wystąpi Lechia. Trener Bogdan Jóźwiak dokonał kilku roszad w podstawowej jedenastce.

15:50 – Za chwilę początek meczu. Lechia wystąpi w zielonych strojach, natomiast gospodarze w czarnych.

Lechia: Dawid Kędra – Mateusz Klakla, Paweł Magdoń, Krystian Walasek, Piotr Kornacki – Kamil Lewiński, Wiktor Żytek, Artur Golański, Krystian Kolasa, Przemysław Orzechowski  – Adam Patora.

W rezerwie: Patryk Grejber – Patryk Jakubczyk, Kamil Cyran, Łukasz Bocian, Jakub Rozwandowicz, Tomasz Płonka.

Trener: Bogdan Jóźwiak.

Sponsorem relacji jest LV Bet.

1′ – Spotkanie się rozpoczęło. Ze środka rozpoczęła Lechia.

2′ – Na razie spokojna wymiana piłki przez naszych zawodników.

3′ – Rzut rożny dla Lechii. Zablokowane dośrodkowanie Orzechowskiego.

4′ – Po dośrodkowaniu z rożnego piłkę wypiąstkował bramkarz miejscowych. Piłkę przejęli zielono-czerwoni ale zagranie Kamila Lewińskiego zablokowane i kolejny rożny.

5′ – Przejęcie piłki przez Polonię, ale szybkie przerwanie kontry.

6′ – Strzał z dystansu po ziemi Artura Golańskiego obok bramki.

7′ – Groźna kontra piotrkowian. Po wbiegnięciu w pole karne jeden z napastników gospodarzy oddał silny strzał, który na rzut rożny odbił Kędra.

8′ – Tym razem uderzał z dystansu Krystian Kolasa, ale spokojna interwencja golkipera Polonii.

9′ – Na lewej stronie faulowany Piotr Kornacki. Szybkie wznowienie gry przez Patryka Walaska.

10′ – Na spalonym Adrian Malicki.

11′ – Tym razem na spalonym zawodnik Lechii Kamil Lewiński.

12′ – GOL! 0:1. Ładne zagranie Artura Golańskiego na wolne pole. Do piłki dopadł Kamil Lewiński i z ostrego kąta przeniósł piłkę nad bramkarzem, posyłając ją prosto do siatki.

13′ – Spotkanie wyraźnie się ożywiło. Tomaszowianie próbują pójść za ciosem.

14′ – Faulowany w środku pola Golański.

15′ – Błąd Lechii w środku pola. Kontra gospodarzy, ale na spalonym Malicki.

16′ – Wyrzut z autu w pole karne gospodarzy. Piłkę pod nogi Przemysława Orzechowskiego wypiąstkował bramkarz. Pomocnik Lechii oddał strzał obok słupka.

17′ – Okres gry w środku pola bez większych ataków z obu stron.

18′ – Ładne prostopadłe zagranie Golańskiego, ale nie doszedł do piłki Adam Patora.

19′ – Polonia próbuje grać skrzydłami, ale jak na razie wszystkie piłki przerywają zawodnicy Lechii.

20′ – Kornacki zagrał do Golańskiego. Ten faulowany był przed szesnastką jednak sędzia pozwolił grać dalej.

21′ – Walka w środku pola. Ładnie sytuacje wyjaśnił Walasek, który wyłuskał piłkę.

22′ – Spokojna gra Lechii. Gospodarze jak na razie bez pomysłu.

23′ – Piłkę w środku pola przejął Kolasa, który zagrał do Golańskiego. Ten podał na wolne pole do Żytka, ale jego dośrodkowanie zablokował jeden z obrońców.

24′ – Dośrodkowanie z rzutu rożnego pewnie wypiąstkował golkiper miejscowych.

25′ – Tomaszowianie zamknęli rywali na ich połowie.

26′ – Strzał z dystansu Golańskiego wysoko nad poprzeczką jednak piłka musnęła jednego z rywali i będzie rzut rożny.

27′ – GOL! 0:2. Świetne dośrodkowanie w okolice drugiego słupka przez Kornackiego. Futbolówkę głową z bliskie odległości wbił Patryk Walasek.

29′ – Była szansa na trzeciego gola. Szybka wymiana piłki Golańskiego i Lewińskiego. Ten drugi uderzył obok słupka.

30′ – Czysto piłkę w polu karnym obrońcy odebrał Kornacki jednak zdaniem arbitra dopuścił się faulu i rzut wolny dla Polonii.

31′ – Wrzutka Lewińskiego na pole karne i strzał Kolasy niecelny.

32′ – Piłka w siatce Polonii po główce Lewińskiego, ale arbiter boczny uniósł chorągiewkę w górę – spalony.

33′ – Mimo dwubramkowego prowadzenia Lechii tempo meczu nie spada.

34′ – Zielono-czerwoni kontrolują przebieg gry szukając okazji na podwyższenie wyniku.

35′ – To była stuprocentowa okazja! Kolasa zagrał długą piłkę na wolne pole do Patory. Ten niepilnowany przez nikogo wyszedł sam na sam z bramkarzem i próbował lobować bramkarza. Zrobił to jednak zbyt lekko i golkiper spokojnie złapał piłkę.

36′ – Na spalonym jeden z zawodników gospodarzy.

37′ – Piłkę na prawym skrzydle wywalczył Żytek, zagrał na środek do Golańskiego. Seria strzałów na bramkę Polonii zablokowana przez obrońców.

38′ – Dobra okazja dla miejscowych z rzutu wolnego z około 25 metrów. Bezpośredni strzał na bramkę, ale piłka spokojnie ląduje w rękach Dawida Kędry.

39′ – Krótko rozegrany rzut rożny i dośrodkowanie Orzechowskiego zablokowane przez obrońcę.

40′ – Drugi korner i sytuację wyjaśnia głową Sergio Batata.

41′ – Faul Orzechowskiego w środku pola, który zagrał nogą zbyt wysoko. Na murawie leży jeden z graczy Polonii. Gra przerwana.

43′ – Gra została wznowiona. Miejscowi cofnęli się i zwalniają grę.

44′ – Próba ataku Lechii skrzydłami jednak bez większych korzyści.

45′ – To powinny być kontaktowy gol dla Polonii. Po ładnej zespołowej akcji strzał z około ośmiu metrów oddał jeden z zawodników gospodarzy, ale pewnie obronił Kędra.

46′ – Strzał Golańskiego na rzut rożny sparował bramkarz. Minuta doliczona, a nadal gramy.

47′ – Jeszcze sędzia dał rozegrać rzut rożny przyjezdnym. Wrzutka w pole karne, ale uderzenie głową niecelne. Koniec pierwszej połowy.

II połowa:

46′ – Rozpoczęła się druga połowa. W Lechii jedna zmiana za Golańskiego wszedł Łukasz Bocian.

47′ – W przerwie otrzymaliśmy informacje, że w równolegle rozgrywanym meczu w Tomaszowie Mazowiecki rezerwy Lechii przegrywają z KS Paradyż 0:3.

48′ – Od samego początku tomaszowianie zepchnęli rywali do defensywy.

49′ – Zagranie wzdłuż linii Żytka. Piłkę na rzut rożny wybił jeden z obrońców.

50′- GOL! 0:3. Krótko zagrana piłka do Żytka. Ten zagrał lekko na pole karne, a tam z kilku metrów głową bramkarza pokonał Adam Patora.

52′ – Lechia bez większych problemów podwyższa prowadzenie i w pełni kontroluje sytuacje na boisku.

53′ – Sam na sam z Kędrą wyszedł Malicki. Napastnik gospodarzy próbował lobować golkipera, ale górą Kędra.

54′ – GOL! 1:3. Błąd Pawła Magdonia w polu karnym i Tomasz Wrona po przejęciu piłki pokonuje Kędrę.

56′ – Po bramce zrobiło się nerwowo. Na boisku w leżącego Kolasę kopnął piłką jeden z gospodarzy. Niesportowe zachowanie zawodnika Polonii nie znalazło napomnienia kartką u arbitra. Żółtą kartką napomniany za dyskusje został natomiast inny z graczy w czarnych strojach.

58′ – Coraz więcej nerwowych sytuacji. Zawodnicy Polonii bardzo prowokują piłkarzy naszej drużyny. Tym razem bez piłki uderzony w twarz Lewiński. Sędzia nie zareagował.

59′ – W końcu gwizdek arbitra. Długa wymiana ostrych zdań i wszystko rozstrzygnięte bez kartek.

60′ – Podwójna zmiana w Lechii. Kamil Cyran za Wiktora Żytka, a Patryk Jakubczyk za Kamila Lewińskiego.

61′ – W polu karnym gospodarzy leży faulowany Batata. Przerwa w grze.

64′ – Gra dopiero została wznowiona. Daleki wykop bramkarza.

65′ – Długa wymiana piłki przez Lechię. Gospodarze nie mogą w żaden sposób odebrać piłki.

66′ – W między czasie zmiana kapitanów 🙂 Magdoń oddał opaskę Cyranowi.

67′ – Szybki atak środkiem Kolasy jednak próba zagrania na wolne pole zablokowana.

68′ – Strzał z dystansu po ziemi Malickiego i Jakubczyk wybija piłkę na rzut rożny.

70′ – Było gorąco pod bramką Polonii. Ładne zagranie na wolne pole przez Patorę. Strzał oddał Orzechowski obronił bramkarz, dobitka Patory zablokowana przez obrońcę.

71′ – Kornacki z około 35 metrów uderzył na bramkę, a piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

72′ – Zielono-czerwoni szukają kolejnego gola. Jednak jak na razie piotrkowianie ofiarnie w obronie.

73′ – Rożny dla Lechii. Krótkie zagranie do Kornackiego. Ten wrzucił piłkę w pole karne, a uderzenie głową obok słupka oddał Magdoń. Piłkę dotknął jeden z defensorów i ponownie będzie korner.

74′ – Dośrodkowanie w pole karne i piąstkuje golkiper Polonii.

75′ – Na prawej stronie zatrzymany szarżujący Jakubczyk.

76′ – Na trzydziestym metrze faulował Kolasa. Rzut wolny dla miejscowych.

77′ – Bezpośredni strzał z kłopotami obronił Kędra.

78′ – Kontra Lechii. Zatrzymany Kolasa.

79′ – Na spalonym Mateusz Klakla.

81′ – Trzecia zmiana w Lechii Za Kolasę wchodzi Tomasz Płonka.

83′ – Gra przeniosła się na środek boiska i żadna ze stron nie stara się zaatakować.

84′ – Rzadka sytuacja. W ekipie gospodarzy doszło do zmiany bramkarzy. Nie wiadomo jednak czy to efekt kontuzji czy zmiana taktyczna 🙂

85′ – Faulowany na trzydziestym metrze Orzechowski. Rzut wolny krótko rozegrany, strzał Patory obok bramki.

87′ – GOL! 1:4. Adam Patora podwyższa prowadzenie wykorzystując zagranie Jakubczyka.

89′ – Szybka kontra Lechii. W indywidualnym rajdzie Płonka. Napastnik stracił jednak orientację w terenie i uderzył technicznie kilka metrów od bramki.

90′ – Na spalonym Płonka, a arbiter zakończył spotkanie. Lechia zasłużenie pokonuje Polonie 4:1 i uzyskuje promocję do kolejnego etapu Pucharu Polski okręgu piotrkowskiego.