Na żywo: Pelikan Łowicz – Lechia 1:2 – koniec

O godzinie 17:00 rozpoczęło się pierwsze w tym sezonie wyjazdowe spotkanie zielono-czerwonych w Pucharze Polski. W ramach ćwierćfinału etapu wojewódzkiego Lechia Tomaszów Mazowiecki gra na wyjeździe z Pelikanem Łowicz. Jesteśmy na obiekcie Stadionu Miejskiego w Łowiczu i przeprowadzamy relację tekstową na żywo z tego spotkania. W celu aktualizacji informacji prosimy na bieżąco odświeżać stronę.

16:45 – Znamy już składy w jakich wystąpią obie drużyny. Zgodnie z przypuszczeniami trener Bogdan Jóźwiak dał szansę występu w podstawowej jedenastce zmiennikom oraz piłkarzom, którzy w ostatnim czasie grali w mniejszym wymiarze czasowym. Podobnie wygląda sytuacja kadrowa w szeregach gospodarzy.

16:50 – Od pierwszej minuty na boisku zobaczymy m.in. wracającego po kontuzji Mateusza Awdziewicza oraz młodego i walecznego wychowanka Kacpra Przedborę.

Pelikan: Klaudiusz Kurek – Bartosz Broniarek, Grzegorz Wawrzyński, Daniel Bończak, Princewill Okachi, Bartosz Bujalski, Robert Kowalczyk, Daniel Dybiec, Jakub Bistuła, Tomasz Dąbrowski, Kamil Kuczak.

W rezerwie: Gabriel Łodej, Michał Adamczyk, Krystian Mycka, Przemysław Kochanek, Maciej Balik.

Trener: Marcin Płuska

Lechia: Mateusz Awdziewicz – Kamil Tlaga, Paweł Magdoń, Patryk Walasek, Piotr Kornacki – Jakub Rozwandowicz, Łukasz Bocian, Kacper Przedbora, Artur Golański, Kamil Lewiński – Patryk Olszewski.

W rezerwie: Kais Al-Ani – Kamil Cyran, Wiktor Żytek, Kamil Szymczak, Marcin Mirecki, Dawid Kiepilin, Tomasz Płonka.

Trener: Bogdan Jóźwiak.

Sponsorem relacji jest LV Bet.

1′ – Rozpoczęli gospodarze grający w szaro-czarnych strojach. Lechia w jednolitych jasnozielonych trykotach.

2′ – Ładnie prawym skrzydłem popędził Kacper Przedbora. Pomocnik wysunął piłkę Jakubowi Rozwandowiczowi, ale sytuację wyjaśnili obrońcy.

3′ – Bardzo żywiołowe pierwsze sekundy. Obie ekipy są bardzo zdeterminowane.

4′ – Lechia gra z wiatrem. To ułatwia z pewnością rozgrywanie piłki. Indywidualny rajd Kamila Lewińskiego środkiem pola, ale pomocnik nie ma do kogo podać i zwalnia akcje.

5′ – Patryk Walasek fauluje na dwudziestym metrze jednego z rywali. Bezpośredni strzał z rzutu wolnego i piłka wysoko nad bramką Mateusza Awdziewicza.

7′ – Rzut rożny dla Lechii. Po dośrodkowaniu  pole karne strzał po ziemi oddał Paweł Magdoń, a piłkę cudem w ostatniej chwili wybili obrońcy. Kontrę łowiczan rozpoczął dalekim podaniem Princewill Okachi jednak jeden z napastników Pelikana oddał lekki strzał i bez problemu piłkę złapał Awdziewicz.

9′ – Bardzo mocno na prawym skrzydle pracuje Przedbora. Młody pomocnik daje z siebie wszystko w indywidualnych akcjach.

10′ – Paweł Magdoń faulował w środku pola jednego z rywali. Rzut wolny dla Pelikana.

11′ – Strzał zza pola karnego Tomasza Dąbrowskiego, a piłkę łapie Awdziewicz.

12′ – Tym razem rzut wolny na trzydziestym metrze Lechii po fulu na Patryku Olszewskim. Artur Golański wrzuca wysoko piłkę i z kłopotami piąstkuje Klaudiusz Kurek.

13′ – GOL!!!  0:1. Kamil Lewiński wszedł z lewego skrzydła w pole karne lekko podciął piłkę i spokojnie futbolówkę głową do siatki posłał Patyk Olszewski.

15′ – Gospodarze starają się szybko odpowiedzieć. Szarża w polu karnym Lechii, ale wszytko wyjaśnia dalekim wybiciem Walasek.

17′ – Świetna akcja Przedbory, Olszewskiego i Rozwandowicza. Po wymianie piłki w pole karne rywali wszedł Rozi, a jego prostopadłe podanie przecięli defensorzy Pelikana.

19′ – Świetna wrzutka w pole karne przez Tlagę. Piłkę w polu karnym ładnie przyjął Lewinski i oddał strzał jedna piłka trafił w boczną siatkę.

21′ – Gospodarze starają się grać skrzydłami, ale często tracą piłkę.

22′ – Dobre przejęcie piłki przez Magdonia. Była szansa na kontrę, ale piłkę przejął w środku pola Okachi.

24′ – Gra przeniosła się na środkową strefę boiska.

25′ – Częściej przy piłce utrzymują się lechiści jednak nie są w stanie podwyższyć prowadzenia.

27′ – Faulowany w środku pola Łukasz Bocian.

28′ – Coraz śmielsze ataki gospodarzy.

30′ – GOL!!! 1:1. Robert Kowalczyk strzela wyrównującą bramkę. Fatalne podanie Piotra Kornackiego we własnym polu karnym do Golańskiego, przejęcie piłki i napastnik Pelikana bez problemu pokonuje Awdziewicza.

31′ – Łowiczanie próbują iść za ciosem.

32′ – Gospodarze dostali wiatru w żagle po strzelonej bramce, ale tomaszowianie starają się opanować środek pola.

33′ – Daleki wyrzut z autu w pole karne Rozwadowicza. Na posterunku golkiper miejscowych, który wykopuje piłkę.

35′ – Gra ponownie przeniosła się w środkową strefę boiska.

36′ – Oba zespoły jak na razie bez pomysłu na składną akcję.

37′ – Groźny strzał Kowalczyka świetnie nogami broni Awdziewicz. To była stuprocentowa okazja dla gospodarzy.

39′ – Pelikan przejął inicjatywę. Teraz to miejscowi częściej utrzymują się przy piłce.

40′ – GOL!!! 1:2. Świetna kontra Lechii. Olszewski dośrodkował z prawego skrzydła na pole karne, a tam będący na siódmym metrze Jakub Rozwandowicz głową pokonał golkipera Pelikana.

41′ – Lechia po zdobyciu bramki bardziej aktywna.

43′ – Ładne przejęcie Magdonia w polu karnym. Kontrę wyprowadził Przedbora, ale dobrze w defensywie gospodarze.

44′ – Pelikan nie jest w stanie teraz oddać strzału na bramkę Lechii. To zasługa linii defensywnej tomaszowian.

45′ – Sędzia główny Paweł Pskit kończy pierwszą połowę. Lechia prowadzi na trudnym terenie w Łowiczu 2:1.

II połowa

46′ – Rozpoczęła się druga połowa. Jedna zmiana w szeregach Lechii za Golańskiego wszedł Kamil Szymczk, a w Pelikanie dwie zmiany: zeszli Dąbrowski i Bistuła, a pojawili się Adamczyk i Mycka.

47′ – Jak na razie spokojnie z obu stron. Żadna z drużyn nie decyduje się na atak.

48′ – Ładne przejęcie Rozwandowicza na dwudziestym metrze. Rozi dograł n ole karne do Lewińskiego, a jego podanie na rży wybija jeden z obrońców gospodarzy.

49′ – Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale sytuacje wybiciem wyjaśnia Okahi.

50′ – Z dystansu próbował strzelać Przedbora, ale zrobił t niestety bardzo niecelnie.

51′ – Faulowany w środku pola Lewiński. Żółtą kartką upomniany został Paweł Dybiec.

52′ – Lechia próbuje zamknąć rywali na ich połowie, a łowiczanie ne mogą przeprowadzić żadnej akcji ofensywnej.

53′ – Piotr Kornacki fauluje rozpędzonego na lewym skrzydle Krystiana Myckę. Obrońca Lechii upomniany żółtą kartką.

54′ – Paweł Magdoń próbował zablokować strzał po ziemi jednego z rywali. Arbiter zadecydował, że obrońca zrobił to zbyt niebezpiecznie i podyktował rzut karny. Żółtą kartą Magdoń, za dyskusje z sędzią Kamil Szymczak i rezerwowy bramkarz Lechii Kais Al-Ani również napomniani żółtą kartką.

55′ – Strzał Roberta Kowalczyka z jedenastu metrów świetnie broni Mateusz Awdziewicz i nadal jest 1:2.

57′ – Niewykorzystana okazja podrażniła miejscowych. Pelikan w natarciu.

58′ – Kontra Lechii. Piłka po dośrodkowaniu Lewińskiego wybita na aut przez obrońców.

59′ – Pelikan nie potrafi wyjść z własnej połowy.

60′  Mimo zamknięcia rywali na ich połowie lechiści nie potrafią stworzyć większego zagrożenia.

61′ – Lechia w osłabieniu. W przeciągu 10 sekund Kamil Lewiński został napomniany dwoma żółtymi kartkami za krytykowanie decyzji sędziego. W efekcie sędzia główny ukarał go czerwoną kartką.

62′ – To było bardzo nieodpowiedzialne zachowanie. Teraz zielono-czerwoni muszą grać w dziesiątkę, a do końca meczu jeszcze ponad pół godziny.

63′ Pelikan począł krew i zdecydowanie ruszył do ataku.

64′ – Lechiści starają się długo wymieniać podania.

65′ – Świetna akcja Przedbory, który po wywalczeniu piłki w środku pola i solowym rajdzie ładnie wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Rozwandowicza. Niestety Rozi zatrzymany przez obrońców.

66′ – Na boisku leży faulowany Walasek. Przerwa w grze.

68′ – Daleki wyrzut z autu Broniarka, ale pewnie wybija piłkę Magdoń.

70′ – Kolejna kontra Lechii, którą rozpoczął Przedbora. Młody wychowanek przebiegł z piłką prawie połowę boiska i zagrał do Szymczaka. Ten atakowany przez obrońców gubi piłkę.

71′ – Uderzenie Szymczaka minimalnie obok bramki.

72′ – Zamian w Pelikanie. Balik za Bujalskiego.

73′ – Znakomita interwencja Tlagi, który zatrzymał piłkę wychodzącemu sam na sam Kowalczykowi.

74′ – Rzut rożny dla Pelikan. Dośrodkowanie w pole karne i pewnie łapie piłkę Awdziewicz.

75′ – Zmiana w Lechii. Boisko opuścił Kacper Przedbora, a w jego miejsce pojawił się Dawid Kieplin.

76′ – To powinna być trzecia bramka dla Lechii w tym meczu!!! Świetnie na prawym skrzydle Kieplina obsłużył Tlaga. Pomocnik Lechii po wejściu w pole karne zagrał na trzynasty metr do Szymczaka, a ten na raty w idealnej okazji trafił najpierw w nogi obrońcy, a następnie z bliskiej odległości obok słupka.

78′ – Faulowany na prawym skrzydle Keiplin. Rzut wolny dla Lechii.

79′ – Piłkę po dośrodkowaniu Szymczaka wypiąstkował golkiper Pelikana.

80′ – Bardzo groźny strzał ze skraju pola karnego Mycki, a piłka minimalnie nad bramką.

81′ – tomaszowianie starają się szanować piłkę gając bardzo rozważnie w środku pola.

82′ – Kolejna zmian w Lechii. Boisko opuścił Rozwandowicz, a w jego miejsce pojawił się Wiktor Żytek.

83′ – Szybka kontra Pelikana po której strzał po ziemi zza pola karnego Adamczyka obronił Awdziewicz.

84′ –  Łowiczanie zdecydowanie przyspieszyli i Lechia  opałach.

85′ – Czwarta zmiana w Lechii. Olszewskiego zmienia Tomasz Płonka. Natomiast w Pelikanie za Kuczaka wszedł Kochnek.

87′ – Aut dla Lechii na wysokości jedenastego metra. Szymczak powędrował do narożnika boiska i zastawia piłkę niczym dawniej legendarny Włodzimierz Smolarek.

89′ – Nieporozumienie Awdziewicza i Tlagi. Piłkę wypuścił z rąk golkiper Lechii jednak na szczęście gospodarze nie wykorzystali tego błędu.

90′ – Arbiter przedłużył drugą odsłonę o co najmniej try minuty.

90+1′ – Strzał Tlagi z dystansu spokojnie broni bramkarz.

90+3′ – Koniec meczu. Lechia wygrywa w Łowiczu z Pelikanem 2:1 i tym samym uzyskuje awans do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. W nim nasz zespół zmierzy się z Wartą Sieradz.