Na żywo: Olimpia Zambrów – Lechia Tomaszów 2:4 – koniec

Kwadrans po godzinie 17:00 rozpoczęło się pierwsze w tym sezonie wyjazdowe spotkanie zielono-czerwonych o ligowe punkty. W ramach 2. kolejki I grupy III ligi Lechia Tomaszów Mazowiecki gra na wyjeździe z Olimpią Zambrów. Jesteśmy na obiekcie w Zambrowie i na żywo przeprowadzamy relację tekstową z tego spotkania. W celu aktualizacji informacji prosimy na bieżąco odświeżać stronę.

16:15 – Meldujemy się na obiekcie w Zambrowie. Warunki pogodowe są dosyć dobre. Lekkie słońce i dosyć wietrznie. Temperatura waha się w okolicy 25 stopni Celsjusza.

16:25 – Znamy już składy w jakich wystąpią obie drużyny. Trener Bogdan Jóźwiak wystawił najsilniejszy skład.

16:30 – Dzisiejsze spotkanie poprowadzi jako sędzia główny: Piotr Chojnacki reprezentujący Wydział Sędziowski Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

16:50 – Za chwilę początek meczu. Lechia wystąpi w jednolitych jasnozielonych strojach, natomiast gospodarze na biało-niebiesko.

17:00 – Mecz rozpocznie się z około 15-minutowym opóźnieniem ze względu na późne dotarcie na obiekt zawodników Lechii. Autokar z naszymi piłkarzami borykał się ze sporymi korkami między Wyszkowem a Ostrowią Mazowiecka.

Olimpia: Czapliński – Łupiński, Zalewski, Gryko, Kuczałek – Butkiewicz, Piłatowski, Hryszko, Jackiewicz – M. Jastrzębski, Prolejko.

W rezerwie: Marzec – Szmorek, Koncewicz, P. Jastrzębski, Malinowski, Babul, Grzybowski.

Trener: Mirosław Dymek.

Lechia: Grejber – Jakubczyk, Magdoń, Cyran, Kornacki – Bocian, Żytek, Szymczak, Kolasa, Mirecki – Rozwandowicz.

W rezerwie: Kędra – Klakla, Orzechowski, Golański, Lewiński, Patora, Płonka.

Trener: Bogdan Jóźwiak.

Sponsorem relacji jest LV Bet.

1′ – Rozpoczęła Lechia.

2′ – Tomaszowianie długo wymieniają podania, ale jak na razie bez ataków.

3′ – Strata na skrzydle naprawiona przez Krystiana Kolasę, który odebrał piłkę jednemu z rywali.

4′ – Pierwszy strzał w tym spotkaniu. Z dystansu Marcin Mirecki, ale spokojna interwencja golkipera gospodarzy.

5′ – Na razie spokojna gra z obu stron. Olimpia stara się wymusić na Lechii błędy jednak na razie bez skutku.

6′ – Ładne przejęcie Pawła Magdonia szybka kontra i zatrzymany Kamil Szymczak przez jednego z obrońców.

7′ – Rzut rożny dla Olimpii. Sytuację wyjaśnili defensorzy Lechii.

8′ – GOL! 0:1. Kamil Szymczak wypuścił na wolne pole Mireckiego, a ten wbiegł w pole karne i  posłał piłkę do siaki po nogami golkipera Olimpii.

10′ – Gospodarze od samego początku próbują odrobić straty. Dwie szybkie akcje prawym skrzydłem zakończyły się fiaskiem.

11′ – Nasi piłkarze grają bardzo spokojnie. Nie forsują tempa tylko grają swoją piłkę.

12′ – Zambrowianie popełniają proste indywidualne błędy często tracąc piłkę.

13′ – W środku pola faulowany Łukasz Bocian. Od rzutu wolnego Lechia.

15′ – Zapachniało drugim golem. Na wolne pole wypuszczony został Krystian Kolasa. Zawodnik Lechii wbiegł w pole karne i atakowany przez jednego z obrońców oddał strzał, który z kłopotami obronił bramkarz miejscowych.

16′ – Tym razem faulu na połowie Lechii dopuścił się Szymczak.

17′ – Sam na sam z Patrykiem Grejberem wyszedł Hryszko. Piłkarz zagrał przed bramkę a am sytuację wyjaśnił dalekim wybiciem Kamil Cyran.

18′ – Olimpia coraz bardziej przyciska. Lechia dzielnie się broni.

19′ Szybka kontra Lechii. Jakub Rozwandowicz zszedł na lewe skrzydło i dośrodkował do Mireckiego jednak piłkę zdołał wyłapać golkiper Olimpii.

20′ – Dużo szczęścia po stronie Lechii. Kąśliwy strzał po ziemi z dystansu oddał Prolejko, a futbolówka o centymetry minęła prawy słupek bramki Lechii.

21′ – Gospodarze częściej utrzymują się przy piłce i długo wymieniają podania. Lechia gra rozważnie z tyłu.

22′ – Kolejny błąd gospodarzy mogli wykorzystać tomaszowianie. Podanie Szymczaka do Kolasy zostało jednak przecięte przez jednego z obrońców.

24′ GOL! 0:2. Kamil Szymczak wykorzystał błąd defensywy i z około 25 metrów posłał piłkę obok bramkarza do pustej siatki.

25′ – Lechia wyczekała swojej drugiej okazji ją wykorzystała.

26′ – Gospodarze trochę się podłamali takim obrotem sprawy. Wszystkie akcje ofensywne Olimpii są niedokładne.

27′ – Powinno być 0:3. Na wolne pole Kolasę wypuścił Wiktor Żytek. Zawodnik Lechii podał do Mireckiego, a ten nie trafił czysto w piłkę i tym samym na pustą bramkę.

28′ – Gospodarze grają całkowicie bz pomysłu.

29′ – Rzut rożny dla gospodarzy. Krótkie rozegranie dośrodkowanie w pole kare i faulowany Grejber.

31′ – Tempo gry trochę spadło. Lechia nie musi już atakować, a Olimpia nie ma pomysłu na sforsowanie defensywy gości.

32′ – Miejscowi kibice są zdegustowani postawą swoich piłkarzy i głośno dają emu wyraz niecenzuralnymi słowami.

33′ – Akcja prawym skrzydłem gospodarzy i piłkę zablokował Piotr Kornacki.

34′  Rzut rożny dla Olimpii. Dośrodkowanie w pole karne i zagrożenie oddala Cyran.

35′ – Faulowany jeden z zawodników Olimpii. Gospodarze szybko rozegrali rzut wolny i oddali strzał z dystansu, który z kłopotami odbił na rzut rożny Grejber.

36′ – Dośrodkowanie z rożnego Olimpii i piąstkuje Grejber.

37′ – GOL! 1:2. Trzeci korner i tym razem bramka. Piłkę na szesnastce otrzymał Mateusz Butkiewicz i oddał silny strzał.

38′ – GOL! 1:3. To się nazywa odpowiedź. Szybka kontra Lechii piłkę na skrzydło otrzymał Klasa,który zagrał do Mireckiego a ten spokojnie posłał piłkę do bramki.

40′ – Rzut rożny dla Lechii. Piłkę przed szesnastkę wybijają defensorzy, strzał oddał Łukasz Bocian, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

41′ – Przerwa  grze. Na boisku leży faulowany Bocian.

43′ – Faulowany w środku pola Szymczak.

44′ – GOL! 1:4. Kolejny błąd Olimpii. Tym razem pewnym strzelcem Jakub Rozwandowicz, który wyszedł sam na sam z bramkarzem.

45′ – Arbiter główny przedłużył pierwszą połowę o jedną minutę.

45+1′ – Koniec pierwszej połowy. Lechia wykorzystała błędy rywali i pewnie prowadzi 4:1!

Przerwa

46′  – Rozpoczęła się druga połowa.

47′ – Od samego początku Olimpia stara się zaatakować. Strzał z dystansu jednak obok bramki.

48′ – Lechia w dalszym ciągu wykorzystuje błędy rywali. tym razem ładna wymiana piłki Szymczaka z Mireckim i zablokowany strzał tego drugiego.

49′ – Szybka akcja gospodarzy i ponownie niecelny strzał.

50′ – Faul przed polem karnym Lechii. Rzut wolny sprytnie rozegrany nad murem, ale piłkę spokojnie wybija Paweł Magdoń.

51′ – Gra przeniosła się na środek boiska.

52′ – Bliski szczęścia ponownie mógł być Rozwandowicz, ale piłkę w ostatniej chwili spod nóg wybił mu bramkarz.

53′ – Strzał z dystansu Hryszki na rożny odbił piłkę Grejber.

54′ – Dośrodkowanie z rzutu rożnego i dobrze piłkę wypiąstkował bramkarz Lechii.

55′ – Wszystkie akcje gospodarzy są niedokładne. Brakuje celnych strzałów.

57′ – Przerwa w grze. Ucierpiał Kamil Szymczak, który otrzymał silne uderzenie piłką w twarz.

58′ – Szybkie wznowieni gry. Olimpia chce wykorzystać przewagę liczebną.

59′ – Szymczak już na boisku, a rywale tracą piłkę.

60′ – Piłka w bramce Lechii. Ładna akcja i bardzo dobre wykończenie Hryszki ale spalony i gol został nieuznany.

62′ – Rzut rożny dla Olimpii. Dośrodkowanie w pole karne, spore zamieszanie i od bramki Grejber.

63′ – Fatalnie grają miejscowi. Olimpia nie jest w stanie stworzyć zagrożenia.

64′ – Pierwsza zmiana w Lechii. Boisko opuścił Kolasa a w jego miejsce pojawił się Tasz Płonka.

66′ – GOL! 2:4. Bramka dla Olimpii. Spiker podał, że gol padł po trafieniu samobójczym Magdonia, jednak nam się wydaje, że futbolówkę do siatki posłał jedn z napastników Olimpii.

67′ – Żółtą kartką upomniany Wiktor Żytek.

68′ – Gospodarze próbują pójść za ciosem, ale grają bardzo chaotycznie.

69′ – Ostre wejście Płonki za co zawodnik Lechii upomniany żółta kartką.

70′ – Zmiana w Lechii. Z boiska zszedł Mirecki, a w jego miejsce wszedł Kamil Lewiński.

72′ – Rut rożny dla Lechii. Krótko rozegrany. faul w polu karnym i piłka dla Olimpii.

73′ – Tomaszowianie starają się trzymać piłkę jak najdalej od własnego pola karnego.

74′ – Długa wymiana piłki w środku pola.

75′  Trzecia zmiana w Lechii. Schodzi Szymczak a wchodzi Artur Golański.

76′ – Tempo spotkania wyraźnie spadło. Gra toczy się w środku pola.

77′ – Olimpia stara się atakować skrzydłami, ale pewnie w defensywie Lechia.

78′ – Ładne przejęcie Żytka, który wypuścił na wolne pole Lewińskiego. Ten sprytnie próbował uderzyć bok bramkarza, ale nie udało mu się go pokonać.

80′ – Do końca zostało ostatnie dziesięć minut regulaminowego czasu gry. Końcówka bez polotu.

82′ – Ostre przejęcie Golańskiego, ale pomocnik Lechii faulowany przez rywala.

83′ – Ręka Golańskiego rzut wolny dla Olimpii.

85′ – Faulowany pod polem karnym Lechii Kornacki. Przerwa w grze.

86′ – Przejęcie podania przez Jakubczyka, ale obrońca Lechii nie zdołał opanować piłki.

87′ – Olimpia w końcówce częściej utrzymuje się przy piłce, ale nic z tego nie wnika.

88′ – Widać, że oba zespoły czekają już na końcowy gwizdek.

89′ – Rzut rożny dla Lechii. Krótko rozegrany korner i piłkę tuż przy chorągiewce asekuruje Golański.

90′ – Arbiter główny przedłuża drugą połowę o co najmniej trzy minuty.

90+1′ – Aut dla Lechii na połowie Olimpii.

90+2′ – Ostatnie acje ofensywne gospodarzy jednak nie robią wrażenia na lechistach.

90+3 – Kontra Lechii i na spalonym Lewiński.

90+3 – Koniec meczu. Lechia pewnie i zasłużenie wgrywa mecz w Zambrowie.