Na żywo: GKS II Bełchatów – Lechia Tomaszów 1:9 – Koniec

O godzinie 15:45 rozpoczęło się drugie w tym sezonie wyjazdowe spotkanie zielono-czerwonych w Pucharze Polski. W ramach V rundy okręgu piotrkowskiego Lechia Tomaszów Mazowiecki gra na wyjeździe z GKS II Bełchatów. Jesteśmy na obiekcie i przeprowadzamy relację tekstową na żywo z tego spotkania. W celu aktualizacji informacji prosimy na bieżąco odświeżać stronę.

16:00 – Znamy już składy w jakich wystąpią obie drużyny. Trener Bogdan Jóźwiak dokonał kilku roszad w podstawowej jedenastce. Zaskakujące jest to, że w bramce od pierwszych minut wystąpi Mateusz Awdziewicz.

16:03 – Za chwilę początek meczu. Lechia wystąpi w zielonych strojach, natomiast gospodarze na biało.

Lechia: Mateusz Awdziewicz – Patryk Jakubczyk, Paweł Magdoń, Kamil Cyran, Piotr Kornacki – Krystian Kolasa, Łukasz Bocian, Artur Golański, Kamil Szymczak, Jakub Rozwandowicz – Tomasz Płonka.

W rezerwie: Kędra – Przedbora, Żytek, Walasek, Sornat, Orzechowski.

Trener: Bogdan Jóźwiak.

Sponsorem relacji jest LV Bet.

3′ – GOL! 0:1. W odpowiedniej chwili meldujemy się na obiekcie 🙂 Tomasz Płonka pokonuje golkipera gospodarzy i Lechia prowadzi 0:1.

5′ – GKS II próbuje szybko odrobić straty. Strzał z dystansu po nodze Jakubczyka i mamy korner.

6′ – Nasi obrońcy poradzili sobie z tym rzutem rożnym i szybko oddalili zagrożenie.

7′ ‚ – Lechia spokojnie stara się długo rozgrywać swoje akcje.

8′ – Szybka kontra prawym skrzydłem Kolasy. Próba zagrania przed pole karne zablokowana.

9′ – Ładnie na wolne pole Rozwandowicza wypuścił Kornacki. Rozi wpadł w pole karne, ale nie potrafił opanować odskakującej piłki.

10′ – Rożny dla bełchatowian. Krótko wrzucona piłka i spokojnie na aut wybijają lechiści.

11′ – Jak na razie spokojnie nie jest porywające. Sporo błędów z obu stron.

12′ – W środkowej strefie boiska faulowany Kornacki.

13′ – Tym razem w tym samym miejscu faulowany Magdoń.

14′ – Gospodarze grają bardzo nerwowo i bez pomysłu.

15′ – Nad boiskiem lekka mżawka. To może utrudniać piłkarzom poczynania na boisku.

16′ – Dobra akcja Lechii. W pojedynku biegowym sam na sam z obrońcą walczył Tomasz Płonka. Napastnik Lechii niestety przegrał pojedynek.

17′ – Za mocne dośrodkowanie na pole karne zielono-czerwonych i spokojnie piłkę łapie debiutujący w pierwszy zespole Mateusz Awdziewicz.

18′ – Szybka kontra Lechii. Szymczak do Kolasy, ale jego wrzutka zablokowana. Próbował poprawić Golański, ale jego próba również zablokowana.

19′ – Powinno być 0:2. Kornacki świetnie odnalazł się na lewym skrzydle i zagrał wzdłuż linii bramkowej do Płonki. Uderzenie napastnika Lechii szczęśliwie obronił bramkarz GKS II.

20′ – Rożny dla Lechii, ale po dośrodkowaniu piłkę wybijają obrońcy.

21′ – Ładna  akcja Lechii prawą stroną. Kolasa zagrał na pole karne, ale tam pewnie piłkę odbił bramkarz miejscowych.

23′ – Kolejny korner dla tomaszowian i ponownie ofiarnie interweniują defensorzy rezerw GKS.

24′ – Faulowany Magdoń na połowie GKS II. Szybko rozegrany rzut wolny, ale strata piłki.

26′ – Strzał z dystansu Rozwandowicza. Piłka przelatuje obok bramki.

27′ – Okres spokojnej gry z obu stron. Nasz zespół posiada optyczną przewagę.

28′ – GOL! 0:2. Świetnie piłkę w środku pola odebrał rywalowi Kamil Szymczak. Pomocnik Lechii popędził na bramkę i wystawił futbolówkę na wolne pole Arturowi Golańskiemu, który spokojnie umieścił piłkę w siatce.

30′ – Teraz lechiści mogą grać spokojniej. Coraz bardziej nerwowo w szeregach GKS II.

31′ – Bełchatowianie próbują atakować, ale wszystkie zagrywane piłki są niedokładne.

32′ – Faulowany Bocian. Szybko rozegrany stały fragment gry, ale nie udało się przeprowadzić kontry.

33′ – Po drugim golu strzelonym przez Lechię tempo meczu wyraźnie spadło.

34′ – Kontra GKS II, ładna wymiana piłki w środku pola strzał na bramkę, ale spokojnie piłkę złapał Awdziewicz.

35′ – Rzut rożny dla bełchatowian, ale bez zagrożenia.

36′ – GOL! 0:3. Odbiór Golańskiego w środku pola i zagranie do Szymczaka. Kaziu po raz kolejny popisuje się świetnym podaniem i asystą. Piłkę do bramki ponownie posłał Płonka.

38′ – Nie porozumienie w szeregach tomaszowian w efekcie czego do faulu na połowie rywali dopuścił się Kolasa.

39′ – Praktycznie w każdym aspekcie zielono-czerwoni mają przewagę.

40′ – Bełchatowianie bez pomysłu na grę. GKS II nie potrafi się przedostać pod naszą bramkę.

41′ – Powoli pierwsza połowa dobiega końca.

43′ – Lechia próbuje jeszcze przed przerwą poszukać czwartego gola. Przerwana kontra przez jednego z pomocników.

44′ – Przerwa w grze. Magdoń faulował na prawym skrzydle jednego z bełchatowian.

45′ – Krótko rozegrany rzut rożny i strzał jednego z rywali ponad bramką.

46′ – Sędzia kończy pierwszą połowę. Przerwa.

II połowa:

46′ – Trzy zmiany w Lechii: Za Cyrana wchodzi Patryk Walasek, za Rozwandowicza wchodzi Przemysław Orzechowski, za Szymczaka wchodzi Wiktor Żytek.

46′ – Bardzo szybko sędziowie zaprosili obie ekipy na drugą połowę.

47′ – Od razu agresywnie rozpoczęli miejscowi.

48′ – GOL! 0:4. Hat-trickiem popisuje się Tomasz Płonka, który wykorzystał wyrzut z autu Kornackiego.

50′ – Zapędy bełchatowian szybko zastopowane tą bramką po kontrze.

51′ – Faulowany na prawej stronie Kolasa. Wrzutka z rzutu wolnego i sytuacje wyjaśniają defensorzy.

52′ – Ładne przejęcie piłki w środku pola przez Kolasę i jeszcze lepszy przerzut gry na lewe skrzydło do Orzechowskiego. Ten uderzył nad poprzeczką.

53′ – GOL! 1:4. Hubert Berłowski zdobywa honorową bramkę dla GKS II.

53′ – GOL! 1:5. Ależ szybka odpowiedź naszych piłkarzy. Krystian Kolasa i mamy już piątego gola dla naszej drużyny.

55′ – W jednej minucie dwie bramki. Rzadko to się zdarza, ale tym razem tak było.

56′ – Zmiana w ekipie gospodarzy.

57′ – Strzał nad bramką Awdziewicza.

58′ – Długa wymiana piłki przez Lechię, ale żadnej groźnej akcji tomaszowianie nie stworzyli.

60′ – Akcja bełchatowian środkiem pola. Przerzut na lewe skrzydło, ale wszystko opanowują obrońcy Lechii.

61′ – Szybka kontra Lechii. W roli głównej Golański i Orzechowski. Ten drugi zagra na pole karne, ale piłki nie opanował w szesnastce Płonka.

62′ – Ponownie nic ciekawego się nie dzieje. Większość akcji toczy w środku pola.

63′ – GKS II próbuje grać długimi piłkami, ale nasi defensorzy pewnie na posterunku.

64′ – Rożny dla GKS II wrzutka i piłka wychodzi przed szesnastkę. Strzał jednego z zawodników gospodarzy nad bramką.

65′ – Lechia kontroluje przebieg gry i nie forsuje tempa meczu.

66′ – GOL! 1:6. Kontra Lechii i spokojnie z bliska do bramki piłkę posyła Krystian Kolasa.

67′ – Zmiana w Lechii. Tomasza Płonkę zmienił Kacper Przedbora.

68′ – Rożny dla gospodarzy. Wysoka piłka na pole karne, ale wybija piłkę Bocian.

69′ – Szczęście teraz po stronie Lechii. Jeden z bełchatowskich napastników nie trafił czysto w piłkę z kilku metrów od bramki.

70′ – GOL! 1:7. Świetna akcja Kolasy, który w indywidualnym rajdzie minął czterech rywali i wyłożył piłkę przed pole karne do Artura Golańskiego. Ten oddał silny strzał po ziemi i zdobył swojego drugiego gola.

72′ – Ostro zaatakowany Kolasa. Żółta kartka dla faulującego zawodnika GKS II.

73′ – GOL! 1:8. Piękna akcja Kacpra Przedbory, który po profesorsku posłał piłkę do bramki.

75′ – Kwadrans gry do końca. Awans już chyba praktycznie przesądzony 😉

76′ – Nad bramką GKS II uderzył Orzechowski.

77′ – Spokojna wymiana piłki na własnej połowie przez tomaszowian.

78′ – Bez żadnych szczególnych sytuacji z obu stron.

79′ – Rzut rożny dla Lechii. Dośrodkowanie przecięte przez bramkarza.

80′ – Kontra bełchatowian, ale w porę zatrzymana przez Walaska.

81′ – Ładne dośrodkowanie na pole karne. Pewnie piłkę łapie Awdziewicz.

82′ – Obie drużyny już chyba myślą o końcu spotkania.

83′ – Tomaszowianie perfekcyjnie rozegrali na podania defensywę rywali jednak nic z tego nie wyszło.

84′ – Bełchatowianie próbują teraz zaatakować, ale robią to bardzo nieporadnie.

86′ – Ładnie na pole karne zagrał Orzechowski. Tam strzał oddał Wiktor Żytek, ale golkiper ofiarnie złapał piłkę.

87′ – Znakomita interwencja Awdziewicza. Bramkarz Lechii w sytuacji sam na sam odbił piłkę nogami.

88′ – GOL! 1:9. Ponownie świetnie zachował się w polu karnym bełchatowian młodziutki Kacper Przedbora, który strzelił swojego drugiego gola. w tym meczu.

90′ – Kontra bełchatowian i po raz kolejny dobrą interwencją popisuje się Awdziewicz.

90+1′ – Sędzia kończy mecz, a Lechia po tej wysokiej wygranej melduje się w półfinale okręgowego Pucharu Polski okręgu piotrkowskiego.