Maćczak show na inaugurację

Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki znakomicie zainaugurowali sezon pierwszej grupy III ligi. W pierwszym wyjazdowym meczu pewnie, choć nie bez problemów, pokonali beniaminka MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 2:0. Obie bramki zdobył Bartłomiej Maćczak.

MKS Ruch Wysokie Mazowieckie – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Maćczak 55′, 65′

Lechia: Mateusz Awdziewicz, Patryk Jakubczyk, Kamil Cyran, Paweł Magdoń (72′ Patryk Walasek), Łukasz Bocian, Jakub Rozwandowicz, Artur Golański (88′ Bartłomiej Cieślik), Marcin Mirecki (82′ Piotr Kornacki), Kamil Tlaga, Kamil Szymczak, Bartłomiej Maćczak (90+2′ Kacper Przedbora)

Trudno wyobrazić sobie lepszy początek trzecioligowych zmagań. Beniaminek po roku przerwy wrócił na ten poziom i udowodnił, że nie zapomniał jak gra się w piłkę. Pierwszą okazję do otworzenia wyniku mieli gospodarze – centra w pole karne z rzutu rożnego sprawiła nieco problemów bramkarzowi Lechii. Błąd próbował wykorzystać Kamil Stankiewicz, ale strzelił nad poprzeczką.

Ruch miał kilka okazji na zdobycie bramki, jednak uderzenia albo pewnie łapał Mateusz Awdziewicz, albo mijały światło bramki. Dużo lepiej w kwestii celności radzili sobie Lechici. Już pierwsza akcja powinna zakończyć się bramką – po zamieszaniu w polu karnym, z wielkimi problemami interweniował bramkarz rywali. Ta sama sztuka nie udała mu się na początku drugiej połowy. Bartłomiej Maćczak, który wykorzystał błędy przeciwników i zaliczył dublet.

Dwa trafienia dały upragnione trzy punkty, a sam napastnik objął prowadzenie w klasyfikacji króla strzelców. Po pierwszej kolejce, Lechia zajmuje drugie miejsce w tabeli ex aequo z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Liderem został MLKS Znicz Biała Piska, który wygrał z ŁKS-em Łomża 3:0.