Lechia zgarnia komplet punktów

W dzisiejsze niedzielne południe drużyna Lechii wznowiła rozgrywki rundy wiosennej w III Lidze. Pierwszym przeciwnikiem zielono – czerwonych był zespół ze stolicy GKP Targówek Warszawa.

Obie ekipy rozpoczęły ten mecz nerwowo. Piłka raz za razem szybowała wysoko w górze, gra była szarpana i widzieliśmy dużo niedokładności. Z chaosem na murawie lepiej zaczęli radzić sobie Tomaszowianie i już w 9 minucie stworzyli sobie świetną okazję na objęcie prowadzenia. Po błędzie defensywy gospodarzy do piłki dopadł Klaudiusz Król, świetnie prostopadłym podaniem obsłużył Marcina Mireckiego. Ten minął bramkarza, jednak z dość ostrego kąta nie trafił w światło bramki. Co nie udało się piłkarzom Lechii udało się rywalowi. W 14 minucie GKP wyprowadził dobrą zespołową akcję. Po rozegraniu na lewym skrzydle piłka zmieniła stronę boiska. Pomocnik gospodarzy oddał trudny, techniczny strzał i przegrywaliśmy 1:0. Zielono – czerwoni nie załamali się i starali się grać swoje. Najpierw znów dobrą okazję zmarnował Mirecki, a w 26 minucie po faulu na Dawidzie Stańdo arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Chojecki i uderzył w środek bramki, wprost w wyciągnięte nogi bramkarza. Końcówka pierwszej połowy należała zdecydowanie do naszego zespołu. W 40 minucie po rzucie wolnym z lewej strony pola karnego Kamil Cyran dał wyrównanie strzałem głową. W 45 po indywidualnej akcji Żytka Lechia prowadziła już 2:1. Druga odsłona była już wyrównana. Nasi rywale musieli gonić wynik i starali się prowadzić grę. Tomaszowianie skutecznie się bronili i szukali swoich okazji do podwyższenia rezultatu. W 77 minucie po dość kontrowersyjnym faulu drugie żółtko obejrzał Pierzyński i Lechia kończyła mecz w osłabieniu. W 85 minucie po zamieszaniu w naszym  polu bramkowym i wybiciu piłki Daniel Potakowski przeprowadził piękny rajd. Przebiegł kilkadziesiąt metrów ogrywając rywali. Uderzył na bramkę, jednak trafił w poprzeczkę. RKS wygrał w pełni zasłużenie spotkanie wyjazdowe z GKP Targówek 2:1 zabierając z Warszawy do Tomaszowa komplet punktów.

Skład Lechii: Holewiński, Matysiak, Cyran, Pierzyński, Milczarek, Król, Szymczak, Żytek, Chojecki, Mirecki, Stańdo.

Zmiany: 68 min. Rakowski za Stańdę, 75 min. Dolot za Szymczaka, 79 min. Potakowski za Mireckiego, 92min. Witczak za Matysiaka.