Lechia podtrzymuje serię zwycięstw!

Lechia Tomaszów Mazowiecki, jak na faworyta przystało, pokonała w wyjazdowym meczu MKS Ełk 2:1 (2:0). Gole dla naszej drużyny strzelali Kamil Szymczak i Maciej Mirecki.

Pierwsza bramka dla Lechii padła bardzo szybko, bo już w czwartej minucie spotkania. Po niefortunnym wybiciu jednego z obrońców gospodarzy piłka znalazła się pod nogami Kamila Szymczaka, który sfinalizował akcję golem, po raz pierwszy tego dnia pokonując interweniującego Adama Radzikowskiego.

Gospodarze nie pozostawali dłużni. Kilkakrotnie próbowali zagrozić bramce Lechii, ale to my cieszyliśmy się z kolejnego trafienia. W 22. minucie Maciej Mirecki przytomnie zachował się w polu karnym przeciwników i zdobył bramkę na 2:0.

Ełczanie nie odpuszczali i ich ambicja została nagrodzona bramką kontaktową. W 79. minucie naszego bramkarza przelobował 17-letni wychowanek gospodarzy, Patryk Woźniak, ale okazało się to jedynie trafieniem honorowym. Dzięki wygranej Lechia utrzymała drugie miejsce w tabeli. Kolejne starcie w najbliższą niedzielę, kiedy to zmierzymy się z 13. w tabeli Victorią Sulejówek.

MKS Ełk – Lechia Tomaszów 1:2

4’ Kamil Szymczak (0:1)
22’ Marcin Mirecki (0:2)
79’ Patryk Woźniak (1:2)

Mazur: Radzikowski-Gołaszewski (45′ Żęgota), Molski, Szaraniec, Berezowskyi, Łapiński, Woźniak, Famulak (60′ R. Kalinowski), Jagłowski (63′ Gulbierz), Twardowski (73′ D. Kalinowski), Zieniewicz

Lechia: Bukowski – Kolasa, Walasek, Cyran, Żmuda – Rozwandowicz (73. Efir), Bocian, Golański, Szymczak, Mirecki –Maćczak.