Lechia nie zagra w Pucharze Polski

Pokaż wszystko

Lechia nie zagra w Pucharze Polski

Nie dojdzie do zaplanowanego na środę meczu półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym Lechia Tomaszów Mazowiecki miała zmierzyć się w Sieradzu z Wartą. Ze względu na kilka bardzo ważnych czynników nasz zespół zmuszony jest oddać to spotkanie walkowerem. Oznacza to, że przygoda zielono-czerwonych z tymi rozgrywkami w tym sezonie dobiegła końca.

Po ostatnim ligowym spotkaniu z Widzewem sztab szkoleniowy Lechii podjął decyzję odnośnie ewentualnego przełożenia meczu pucharowego na inny termin. Złożyło się na to kilka czynników. Po pierwsze wielu zawodników mocno odczuło sobotni mecz w Łodzi i nie zdążyłoby się zregenerować do środy. Po drugie nasz klub stoi w obliczu olbrzymiej historycznej szansy na awans do II ligi i musi teraz skupić się na sobotnim meczu z MKS Ełk. Każda godzina poświęcona na odpoczynek w tym momencie jest na wagę złota.

W związku z tym klub zwrócił się z prośbą do Łódzkiego Związku Piłki Nożnej o przełożenie terminu meczu na środę 20 czerwca lub ewentualnie na wtorek 19 czerwca. Piłkarska centrala naszego województwa bez żadnych przeszkód na to zezwoliła, ale główną zgodę dotyczącą przełożenia meczu tomaszowianie musieli uzyskać od Warty Sieradz. Niestety sieradzanie na to się nie zgodzili. Ze względu na przepisy do Sieradza nie może pojechać drugi zespół, który brał w tym roku udział w Pucharze Polski okręgu piotrkowskiego. Ewentualnie do gry z tego zespołu byłoby trzech graczy, ale to i tak niczego nie zmienia. Lechia zmuszona jest więc oddać ten mecz walkowerem.

5 Komentarze

 1. MonikaDebiec pisze:

  Myślę że to Bardzo dobra decyzja klubu gdyż faktycznie był to bardzo ciężko ostatni mecz chodzby dlatego że sędzia okazał się jednym Wielkim CH……co napewo przełożyło się na emocje nerwy itd ze strony zawodników!!

 2. Paweł pisze:

  Ale jakie to dziadostwo ta WARTA SIERADZ !!! Że nie chcięli przełożyć tego meczu !!!! DZIADOSKI KLUB !!! Dobrze że spadli z ligi! Ich miejsce: jeżdzić po wsiach !!!!

 3. Kibic pisze:

  Wolą wygrać przy zielonym stoliku bo na boisku nie mają szans . Gdzie wasz honor kartofle z Sieradza ?

 4. Snarki pisze:

  Dobra decyzja.Kto nie ryzykuje nie pije szampana

 5. Tomaszow pisze:

  Druga liga druga liga RKS!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *