Lechia na drugim miejscu w Memoriale im. Krzysztofa Podlewskiego.

Pokaż wszystko

Lechia na drugim miejscu w Memoriale im. Krzysztofa Podlewskiego.

W niedzielę (09.01.2011r.) piłkarze tomaszowskiej Lechii wzięli udział w Memoriale im. Krzysztofa Podlewskiego, który miał miejsce w Żarnowie. Turniej odbył się w hali miejscowego gimnazjum.
Krzysztof Podlewski był trenerem klubu LKS Żarnów. Z tą drużyna po raz pierwszy historii awansował do klasy Okręgowej. 29 Października 2005 roku trener zmarł. Pierwszy Memoriał mający na celu uczcić pamięć trenera miał miejsce w roku 2006.
W tegorocznym turnieju udział wzięło pięć zespołów – gospodarz LKS Żarnów, dwa IV ligowe zespoły – KP RKS Lechia, oraz KS Paradyż, 3 ligowa Ceramika Opoczno, oraz klub klasy „A” LKS Białaczów. Każdy team rozegrał cztery spotkania (system każdy z każdym). Mecz był podzielony na dwie dziesięciominutowe połowy.
Lechia wystąpiła w składzie: Holewiński, Karp, Cyran, Dolot, Lusek, Szymczak, Tonowicz, Przygodzki, Nowacki, Udoudo, Kubiak, Łysakowski, Kawecki, oraz Chrzanowski.
Jak widzimy trener Kościsty wystawił silny skład, mimo iż z jego zapewnień wynikało to, iż Lechia raczej potraktuje ten Memoriał, jako przetarcie przed trudnymi przygotowaniami do rundy wiosennej.

Pierwsze spotkanie turnieju to mecz faworyta z „kopciuszkiem”. Ceramika Opoczno po bramkach Grzybka, Pyzia i Fornala pokonała, LKS Białaczów 3:1.

W drugim meczu Memoriału zobaczyliśmy naszych piłkarzy. Przeciwnikiem tomaszowskiej drużyny był klub sportowy z Paradyża. Przypomnę, iż w meczu IV ligi przegraliśmy wyjazdowe spotkanie z tą drużyną 0:2. W turnieju halowym zawodnicy Lechii spisali się już troszkę lepiej. Pojedynek zakończył się wynikiem remisowym 3:3. Bramki dla naszego zespołu zdobyli – Kubiak, Karp i nowy napastnik Lechii Udoudo. W drużynie przeciwnika wyróżnił się znany tomaszowskim kibicom – Mariusz Koćmin.

Trzecie spotkanie to miało być przetarcie dla drużyny gospodarzy. Faworyt meczu LKS Żarnów po trudnym pojedynku pokonał LKS Białaczów 4:3.

Kolejnym punktem Memoriału, było spotkanie dwóch najlepszych drużyn tego turnieju. Lechia po zaciętej walce uległa Ceramice Opoczno 2:3. Bramki dla Lechii strzelili Dolot i Udoudo, natomiast dla drużyny przeciwnika, dwa razy na listę strzelców wpisał się Binkowski, a trzeciego gola dla Ceramiki zdobył Fornal.

Lechia po dwóch spotkaniach ma tylko 1 punkt. Ceramika z kompletem „oczek” zajmuje fotel lidera.

Gospodarze z Żarnowa swoje drugie spotkanie rozegrali z Klubem Sportowym Paradyż. Stawką meczu są 3 pkt i utrzymanie szans w walce o zwycięstwo w całym turnieju. Paradyżanie nie dali szans rywalom i spotkanie zakończyli zwycięstwem 3:1.

Szósty pojedynek Memoriału i trzeci drużyny Lechii. Przeciwnikiem RKS-u jest najsłabsza zespół Memoriału – LKS Białaczów. Lechia bez problemu wygrywa 4:1 i goni rywali w tabeli. Bramki dla wicelidera IV ligi strzelają – Karp, Cyran i Udoudo (2). Dla Białaczowa honorowego gola strzela Skalski.

Po dobrym meczu naszego zespołu, na parkiecie pojawia się zespół gospodarzy. Przeciwnikiem żarnowian jest Ceramika. Niespodzianki nie było. Zawodnicy z Opoczna rządzili na parkiecie i strzelali celnie. Wynik 7:1 to najmniejszy wymiar kary. Trzecioligowy zespół zapewnia sobie przynajmniej drugie miejsce w turnieju. O tym, kto wygra cały Memoriał ma zadecydować mecz z Paradyżem.

Niestety Klub Sportowy z Paradyża sam sobie przeszkodził w wywalczeniu końcowego sukcesu i mamy niespodziankę. Białaczów wygrywa pierwszy swój mecz. Wynik końcowy 2:1 i gracze Ceramiki mogą się cieszyć ze zdobytego w Żarnowie trofeum.

Do zakończenia zawodów pozostał mecz naszej drużyny z gospodarzami, oraz spotkanie Paradyża z Ceramiką.
Udział w turnieju tomaszowianie kończą efektownym zwycięstwem 4:1. Bramki dla Lechii strzelali Kawecki, Kubiak, Nowacki, oraz  Tonowicz. RKS zajmuje II miejsce i czeka na wynik meczu Paradyża z Ceramiką. Niespodzianki nie było Ceramika zdobywa kolejny komplet punktów, wygrywając spotkanie 3:1 i kończy Memoriał z kompletem zwycięstw. Paradyż zajmuje ostatecznie trzecie miejsce.
Puchar za zwycięstwo zawodnikom Ceramiki wręczała żona zmarłego trenera Małgorzata Podlewska, która była honorowym gościem Memoriału ku pamięci uwielbianego w środowisku sportowym męża. Tomaszowskiej drużynie, puchar za zajęcie drugiego miejsca wręczał członek Rady Powiatu Opoczyńskiego Bogdan Kubiszewski. Natomiast puchar za najniższy stopień podium Paradyżanom wręczył prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim Stanisław Sipa.

Królem strzelców został zawodnik Ceramiki Opoczno Przemysław Binkowski (6 goli). Z dobrej strony pokazał się także nasz nowy czarnoskóry zawodnik Emanuel Udoudo, który został wiceliderem tej klasyfikacji strzelając cztery gole.

Niespodzianką był wybór najlepszego bramkarza turnieju. Szczęśliwcem tym został Mateusz Goska z LKS Białaczów.

Na zakończenie turnieju odbył się licytacja przedmiotów związanych z klubem LKS Żarnów. Uzyskane pieniądze zostały przekazane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finałem tej imprezy były podziękowania dla wszystkich kibiców, zespołów i osób wspierających Memoriał od wójta Gminy Żarnów Krzysztofa Nawrockiego.

Do zobaczenia (być może) za rok.

Klasyfikacja Memoriału:

1. Ceramika Opoczno 12 pkt 16:5 bramki
2. Lechia Tomaszów Mazowiecki 7 pkt 13:8 bramki
3. Ks Paradyż 4 pkt 8:9 bramki
4. Lks Żarnów 3 pkt 7:17 bramki
5. Lks Białaczów 3 pkt 7:12 bramki

Najskuteczniejsi strzelcy:
1. Bińkowski Przemysław (Ceramika Opoczno) – 6 bramek
2. Udoudo Emmanuel (Lechia Tomaszów) – 4 bramki
3. Fornal Michał, Grzybek Łukasz (obaj Ceramika) – 3 bramki
4. Brzozowicz Karol (LKS Żarnów), Koćmin Mariusz, Trzęsiara Konrad, Baran Jarosław (wszyscy KS Paradyż), Skalski Adrian (LKS Białaczów), Karp Radosław, Kubiak Kamil (obaj Lechia Tomaszów) – 2 bramki

foto: lkszarnow.pl

1 Komentarz

  1. Jak widać przez udział w tym turnieju straciliśmy Holewińskiego-przekabaciła Go Ceramika Opoczno :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *