Lechia 2006 mistrzem województwa !!!

Pokaż wszystko

Lechia 2006 mistrzem województwa !!!

Wielki sukces odnieśli młodzi zawodnicy Lechii Tomaszów Mazowiecki, którzy w niedzielę 4 grudnia rywalizowali w finałowym turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego rocznika 2006. Podopieczni trenera Bartłomieja Jeske zajęli pierwsze miejsce wygrywając wszystkie mecze, a w decydującym wielkim finale po emocjonującym pojedynku pokonali Więcej Niż Sport Łódź.

Zawody odbyły się w hali Chojeńskiego Klubu Sportowego przy ulicy Kosynierów Gdyńskich w Łodzi. Zielono-czerwoni uzyskali awans do turnieju finałowego dzięki zajęciu premiowanego miejsca w zawodach okręgowych. Oprócz tomaszowian okręg piotrkowski reprezentował UKS APN Piotrków Trybunalski. Najlepsze w okręgu łódzkim okazały się: Sport Perfect Łódź i Więcej Niż Sport Łódź, w okręgu skierniewickim: Widok Skierniewice i Mazovia Rawa Mazowiecka, a sieradzkim: Pogoń Zduńska Wola i Warta Sieradz.

Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach po cztery zespoły systemem każdy z każdym. Zespoły z pierwszych dwóch miejsc uzyskały awans do półfinałów. Lechia trafiła do grupy B, w której zmierzyła się z: Pogonią Zduńska Wola, Sport Perfect Łódź oraz Widokiem Skierniewice. W pierwszym meczu tomaszowianie pewnie pokonali Sport Perfect 4:1 po dwóch bramkach Karola Nawrockiego i po jednym trafieniu: Maksa Bogusławskiego i Piotra Żaka. W drugim meczu Lechia rozgromiła pogoń 5:1, a na listę strzelców dwukrotnie wpisali się Jakub Kłąb i Oskar Walczak oraz jeden raz Jan Słodki. Trzecie spotkanie młodzi piłkarze z Tomaszowa Mazowieckiego wygrali 2:1 z Widokiem po bramkach Mikołaja Kugiela i Jakuba Sidwy.

Wyniki fazy grupowej:

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Sport Perfect Łódź 4:1
(Maks Bogusławski, Piotr Żak, Karol Nawrocki 2 – samobójcza)

Widok Skierniewice – Pogoń Zduńska Wola 5:1
(Jakub Kłąb 2, Oskar Walczak 2, Jan Słodki – Filip Zawiasa)

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Pogoń Zduńska Wola 5:1
(Maks Bogusławski 2, Karol Nawrocki, Bartosz Strzelecki, Piotr Szymański – Kacper Matusiak)

Sport Perfect Łódź – Widok Skierniewice 1:0
(Janusz Styś)

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Widok Skierniewice 2:1
(Mikołaj Kugiel, Jakub Sidwa – Aleksander Sulikowski)

Sport Perfect Łódź – Pogoń Zduńska Wola 3:0
(Bartosz Łoś 2, Wojciech Kosior)

Tabela:
1. Lechia Tomaszów Mazowiecki 3 9pkt 11:3
2. Sport Perfect Łódź 3 6pkt 5:4
3. Widok Skierniewice 3 3pkt 6:4
4. Pogoń Zduńska Wola 3 0pkt 2:13

W półfinale zielono-czerwoni trafili na Mazovię Rawa Mazowiecka, którą pokonali 4:1. Dwa razy golkipera rywali pokonał Jakub Sidwa, a po golu dołożyli: Piotr Żak i Karol Nawrocki. W drugim półfinale Więcej Niż Sport wygrał 2:0 ze Sport Perfect Łódź. Wielki finał przyniósł spodziewane emocje. Po początkowej wyrównanej rywalizacji Lechia zaczęła zyskiwać przewagę co przełożyła na gole autorstwa Piotra Szymańskiego, Karola Nawrockiego i dwukrotnie Kacpra Miązka. Tym samym młodzi tomaszowianie wygrywając wszystkie mecze odnieśli olbrzymi sukces sięgając po Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego i tym samym zostali mistrzami województwa łódzkiego rocznika 2006.

Półfinały:

Więcej Niż Sport – Sport Perfect Łódź 2:0
(Bartosz Chyliński, Robert Grobel)

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Mazovia Rawa Mazowiecka 4:1
(Piotr Żak, Jakub Sidwa 2, Karol Nawrocki – Karol Stachecki)

Finał:

Więcej Niż Sport – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:4
(Kacper Miązek 2, Bartosz Chyliński – Mikołaj Kugiel 2, Piotr Szymański, Kacper Nawrocki)

Lechia Tomaszów Mazowiecki: Szymon Kardas, Adam Bielejewski, Piotr Szymański, Bartosz Strzelecki, Szymon Nowakowski, Jakub Sidwa, Maks Bogusławski, Mikołaj Kugiel, Karol Nawrocki, Piotr Żak, trener: Bartłomiej Jeske.

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju wybrany został Karol Nawrocki. Wszyscy piłkarze otrzymali dyplomy, medale, puchar i torby sportowe, a nagrody wręczali m.in: Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Stanisław Sipa, wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej i prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim. Warto dodać, że ze znakomitej strony na trybunach pokazali się również kibice z Tomaszowa Mazowieckiego. Rodzice przez cały turniej głośno dopingowali swoje pociechy, czym dodawali zawodnikom otuchy i skrzydeł w kluczowych momentach.

karol-nawrocki-lechia-2006

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *