Lechia 2005 wicemistrzem województwa !

Pokaż wszystko

Lechia 2005 wicemistrzem województwa !

Z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy Lechii Tomaszów Mazowiecki, którzy w sobotę 26 listopada rywalizowali w finałowym turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego rocznika 2005. Podopieczni trenera Bartłomieja Jeske zajęli drugie miejsce ulegając w wielkim finale dopiero po dogrywce Pogoni Zduńska Wola.

Zawody odbyły się w hali Zespołu Szkół Salezjańskich przy ulicy Wodnej 34 w Łodzi. Zielono-czerwoni uzyskali awans do turnieju finałowego dzięki zajęciu premiowanego miejsca w zawodach okręgowych. Oprócz tomaszowian okręg piotrkowski reprezentował UKS APN Piotrków Trybunalski. Najlepsze w okręgu łódzkim okazały się: UKS SMS Łódź, AKS SMS Łódź, w okręgu skierniewickim: Widok Skierniewice i Mazovia Rawa Mazowiecka, a sieradzkim: Pogoń Zduńska Wola i WKS Wieluń.

Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach po cztery zespoły systemem każdy z każdym. Zespoły z pierwszych dwóch miejsc uzyskały awans do półfinałów. Lechia trafiła do grupy B, w której zmierzyła się z: Pogonią Zduńska Wola, UKS SMS Łódź i Widokiem Skierniewice. W pierwszym meczu tomaszowianie pewnie po dwóch bramkach Jakuba Mąkola i po jednej Kacpra Stańczyka i Kacpra Bąka pokonali 4:0 UKS SMS Łódź. W drugim meczu Lechia wygrała 3:0 z Pogonią Zduńska Wola, a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się tym razem Kacper Bąk i raz Igor Kowalski. Trzecie spotkanie m,łodzi piłkarze z Tomaszowa Mazowieckiego zremisowali 2:2 z Widokiem Skierniewice po bramkach: Kacpra Stańczyka i Kacpra Bąka. Tym samym Lechia z pierwszego miejsca awansowała do półfinału.

Wyniki fazy grupowej:

Lechia Tomaszów Mazowiecki – UKS SMS Łódź 4:0
(Jakub Mąkola 2, Kacper Stańczyk, Kacper Bąk)
Widok Skierniewice – Pogoń Zduńska Wola 1:6
(Eryk Sulikowski – Maksymilian Stangret 2, Kajetan Radomski, Wiktor Kowalczyk, Franciszek Nowak, Marek Domagalski)
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Pogoń Zduńska Wola 3:0
(Igor Kowalski, Kacper Bąk 2)
UKS SMS Łódź – Widok Skierniewice 0:4
(Mikołaj Gędek 2, Krzysztof Seweryniak, Kacper Szczechowski)
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Widok Skierniewice 2:2
(Kacper Stańczyk, Kacper Bąk – Aleksander Sulikowski, Kacper Szczechowski)
UKS SMS Łódź – Pogoń Zduńska Wola 0:7
(Jakub Jendryka, Marek Domagalski, Kacper Kusiński 3, Mikołaj Theodoridis, Kajetan Radomski)

Tabela grupy B
1 Lechia Tomaszów Mazowiecki 3 7pkt 9:2
2 Pogoń Zduńska Wola 3 6pkt 13:4
3 Widok Skierniewice 3 4pkt 7:8
4 UKS SMS Łódź 3 0pkt 1:14

W półfinale zielono-czerwoni trafili na Mazovię Rawa Mazowiecka, którą pokonali 3:1 (Kacper Kowalski, Kacper Bąk, Kacper Różycki). W drugim półfinale Pogoń rozgromiła 5:0 AKS SMS Łódź. Wielki finał był drugim pojedynkiem Lechii i Pogoni w tym turnieju i zarazem wielkim rewanżem. Młodzi piłkarze ze Zduńskiej Woli w finale zagrali zupełnie inaczej niż w fazie grupowej. Byli stroną aktywniejszą, częściej przeprowadzając groźne akcje pod bramką tomaszowian. Podopieczni trenera Bartłomieja Jeske dopiero w końcówce przeprowadzili kilka groźnych sytuacji, ale żadnej z nich nie udało im się niestety wykorzystać. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis i o wszystkim miała zadecydować pięciominutowa dogrywka z tzw. systemem „golden gol” (kto pierwszy strzeli bramkę wygrywa). Niestety dosłownie po 39 sekundach Lechia straciła bramkę i przegrała 0:1, zajmując ostatecznie bardzo dobre drugie miejsce. Podczas ceremonii dekoracji przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem okazał się golkiper Lechii Oskar Sadowski. Warto dodać, że exe quo najwięcej bramek w turnieju (5 goli) strzelił zawodnik tomaszowskiej drużyny Kacper Bąk razem z Maksymilianem Stangretem (Pogoń Zduńska Wola),  ale według regulaminu korona strzelców przypadła zawodnikowi reprezentującemu zwycięski zespół.

oskar-sadowski-najlepszy-bramkarz-turnieju-o-puchar-marszalka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *