(VIDEO) Kolejny ciężki mecz roztrzygnięty w końcówce !

Pokaż wszystko

(VIDEO) Kolejny ciężki mecz roztrzygnięty w końcówce !

W po ciężkim spotkaniu z młodą drużyną rezerw Widzewa Łódź drużyna KP Lechii wygrywa w ligowej atmosferze na trybunach 1:0.

Bramkę dla naszego zespołu strzelił: na 1:0 Michał Nowacki po podaniu Kamila Szymczaka.

Skład Lechii w tym spotkaniu: Skrzypiec – Karp, Dolot, Lusek, Łysakowski – Jeske (68′ Król), Szymczak, Cyran, Pogorzała (57′ Tonowicz) – Kubiak (88, Bogusz), Nowacki (84′ Kawecki).

RKS Lechia vs Widzew Lodz from lechia1923.pl on Vimeo.

Mecz IV ligi między Klubem Piłkarskim RKS Lechia Tomaszów Maz. a rezerwami Widzewa Łódź. Mecz odbył się 9 października 2010 roku.

Spotkanie spokojnie zaczęła drużyna gości. Ustawienie drużyny Widzewa polegało na zagęszczeniu środka pola, co było zresztą dobrze realizowane. Drużyna Lechii czekała na możliwość szybkiego ataku. Obrońcy Widzewa nie pozwalali jednak nam nazbyt wiele. Byli w tym spotkaniu dobrze zorganizowani. Mimo to przewaga naszej drużyny w pierwszej połowie była bezdyskusyjna, ale ograniczała się jedynie do stałych fragmentów i lekkich strzałów z dalszej odległości. Jedyną godną opisania była w tej fazie sytuacja Kamila Szymczaka, który kapitalnym podaniem obsłużył Kamila Kubiaka. Ten jednak w sytuacji „sam na sam” z Bartoszem Fabiniakiem – doświadczonym bramkarzem gości, trafił tylko w słupek. Końcówka pierwszej połowy to kolejne rzuty rożne dla Lechii, z których jednak niestety nic nie wynikało.

[nggallery id=16]

II połowę zaczynamy bez zmian. Ale już po około godzinie gry, ciężko pracującego na lewej stronie Pogorzałę, zmienia Michał Tonowicz. Obraz gry wyraźnie ulega zmianie. Tonowicz bierze sporo gry na swoje barki, kilka razy szybko wprowadza piłkę na połowę przeciwnika. Świadomość uciekającego czasu jest w naszym zespole coraz większa. Przyspieszamy trochę tempo. Nadal mamy sporo rzutów rożnych, które niestety solidnie wyłapuje Fabiniak. Grę na prawej stronie, mówiąc piłkarskim językiem „wyłączając kalkulator”, poprawia wyraźnie Radek Karp. W 85 minucie przeprowadza szybki atak. Otrzymując podanie od Tonowicza mija dwóch zawodników gości i podaje piłkę do Szymczaka, ten gubi obrońców Widzewa podaniem do Michała Nowackiego, który takich sytuacji nie marnuje i mamy długo oczekiwaną w tym spotkaniu bramkę. Do końca meczu udaje nam się spokojnie dowieźć zwycięstwo.

Już w środę kolejny mecz, tym razem na Nowowiejską zawita drużyna rezerw pierwszoligowego ŁKS-u. Mam nadzieję, że spróbuje z nami podjąć bardziej otwartą grę niż wszystkie do tej pory przyjeżdżające do Tomaszowa ekipy…

6 Komentarze

 1. maryjusz923 pisze:

  Wideo i zdjęcia będą? :]

 2. Przemek pisze:

  Fajna strona. Dobrze jest poczytać o meczu szczególnie jak się nie mogło na nim być. Trafiłem na nią przypadkiem, bo niestety jak się wpisze w google Lechia Tomaszów to wyskoczy wszystko tylko nie to ;-/

 3. Pozwolę umieścić skrót meczu, jaki wykonała nasza strona widzewlodz.pl Film jest dostępny na youtube.com:
  http://www.youtube.com/watch?v=-kFOiuF-k9k

  Pozdrawiam, WidzewLodzplTV

 4. Kibol1923 pisze:

  Dzięki WidzewLodzplTv za skrót 😉 Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *