Kolejne sparingowe zwycięstwo drugiej drużyny

Szlifujący formę do wiosennych zmagań ligowych piłkarze drugiej drużyny Lechii Tomaszów Mazowiecki rozegrali kolejny mecz kontrolny. Podopieczni trenera Wiesława Żmudy wygrali z Włókniarzem Moszczenica (piotrkowska klasa okręgowa) 2:0 (1:0). Spotkanie odbyło się w sobotnie popołudnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Nowowiejskiej 9/27 w Tomaszowie Mazowieckim.

Lechia II Tomaszów Mazowiecki – Włókniarz Moszczenica 2:0 (1:0)
Bramki: Maciej Walczak 20, Patryk Sidwa 75

Lechia II: zawodnik testowany – Jakubczyk, Brandeburski, Sopecki, zawodnik testowamny, Walczak, Sidwa, Przedbora,  Lewiński – Olszewski, Kugiel, na zmiany wchodzili: Jędryka, Gambka, Plich, Przybysz.

Tomaszowianie od samego początku ruszyli z ostrymi atakami. W 4. minucie Patryk Jakubczyk zagrał na pole karne do Patryka Olszewskiego, który nie trafił w piłkę. Blisko kwadrans później napastnik świetnie dograł piłkę do Macieja Walczaka, a ten pewnie pokonał golkipera Włókniarza. W 30. minucie bliski podwyższenia na 2:0 był Kamil Lewiński, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Chwilę później w podobnej sytuacji znalazł się Walczak, ale niestety nie potrafił drugi raz wpisać się na listę strzelców. Przed przerwą doskonałą okazję na gola miał jeszcze Olszewski, który zdecydował się na bezpośredni strzał na bramkę z rzutu wolnego, a futbolówka odbiła się od poprzeczki. W drugiej połowie pojedynek był bardziej wyrównany, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Jedyną groźną okazję wykorzystał w 75. minucie po indywidualnej akcji Patryk Sidwa. Kolejne spotkanie kontrolne Lechia II rozegra w sobotę 24 lutego o godzinie 16:00. Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Nowowiejskiej 9/27 w Tomaszowie Mazowieckim.