Jutro sparing ze Zniczem Pruszków

Pokaż wszystko

Jutro sparing ze Zniczem Pruszków

Po pojedynku z drugoligowym GKS Bełchatów przed podopiecznymi trenera Bogdana Jóźwiaka kolejny sprawdzian formy z trudnym rywalem. Zielono-czerwoni już jutro (sobota – 14 lipca) o godzinie 11:00 zmierzą się na wyjeździe z drugoligowym Zniczem Pruszków. Mecz odbędzie się tak jak informowaliśmy wcześniej na boisku w Paradyżu.

Znicz dwanaście sezonów temu wywalczył awans na trzeci szczebel piłkarski w naszym kraju, kiedy III liga podobnie obejmowała swoim zasięgiem cztery województwa: Łódzkie, Mazowieckie, Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie. Kolejna promocja przyszła zaledwie po roku rywalizacji. Pruszkowianie uzyskali wtedy historyczny awans do I ligi. Kolejne lata przyniosły piłkarzom z województwa mazowieckiego meandrowanie między I a II ligą. Żółto-czerwoni dwa sezony temu spadli z I ligi, a po ostatnim do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie.

Szkoleniowcem pruszkowian jest Michał Kaleta. Najbardziej znanym byłym piłkarzem Znicza jest oczywiście Robert Lewandowski, który reprezentował klub w sezonach 2006/7 i 2007/8, po czym przeniósł się do Lecha Poznań.

Ostatnio zielono-czerwoni ze Zniczem w meczu kontrolnym spotkali się podczas zimowego okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. Po bardzo wyrównanym i zaciętym boju zwycięstwo na swoją korzyść w końcówce przejęli drugoligowcy, którzy wygrali 2:0.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *