Lata 2007-2010

Sezon 2007/2008 rozpoczyna w roli pierwszego trenera nadal Krzysztof Motyl. Nie udaje się jednak wygrać dwóch pierwszych spotkań. Do końca rundy jesiennej gramy w kratkę i wiadomych jest, że awansu nie będzie. Trener Motyl rezygnuje. Z drużyny odchodzi Kamil Szymczak, gdzie pół roku później walczy o II ligę z drużyną „Stali” Niewiadów. Zespół obejmuje Paweł Godala, któremu Zarząd Klubu nie organizuje komfortowych warunków organizacyjno-kadrowych. Dlatego też nasz zespół sezon kończy na 9 miejscu. Awans do IV ligi świętują jednak tomaszowienie. Niestety dla drużyn z Opoczna i Paradyża.
Zespoły młodzieżowe grają ze zmiennym szczęściem w ligach okręgowych. Nadal udaje nam się zorganizować udział juniora starszego w lidze wojewódzkiej.
Sezon 2008/2009 w roli pierwszego trenera zaczyna młody Damian Wójciak. Drużyna odnosi 9 kolejnych zwycięstw i jest rewelacją ligi. Pierwsze punkty tracimy w Gorzałkowie w dziesiątym meczu. Później przegrywamy jednak trzy ważne mecze z drużynami z górnej części tabeli i spadamy na 3 miejsce w tabeli. W czołówce nie ma jednak dużych różnic punktowych. Jest czas w zimę na solidna pracę – nie tylko szkoleniową. Kolejny raz Zarząd Klubu nie wykorzystuje możliwości wzmocnienia drużyny. Trener Wójciak jest zdany na siebie. Sprowadza do drużyny mało wartościowych graczy i w czerwcu kolejny IV-ligowy awans zabiera nam „Włókniarz”, tym razem z Moszczenicy.
Juniorzy starsi po zeszłorocznym spadku wracają po roku do ligi wojewódzkiej. W klubie z młodzieżą pracują jeszcze: Tomasz Krawczyk, Dariusz Rogulski, Paweł Godala, Kamil Szymczak i Bartek Kawecki.
Sezon 2009/2010 rozpoczyna się wspaniałą informacją. Klub pozyskuje sponsora strategicznego. Jest nim producent napoju energetyzującego LAS VEGAS POWER ENERGY DRINK. Ze strony sponsora jest jasny sygnał, że będzie grał tylko o awans do IV ligi. Dlatego też do Lechii wracają jej byli zawodnicy w osobach: Klaudiusza Ząbeckiego, Marcina Luska, Radka Karpia, Krzysztofa Chrzanowskiego z KS Paradyż. Ze „Stali” Niewiadów wraca Michał Nowacki. Karol Poborski, Bartek Jeske i Robert Chmielewski wracają z KS Poświętne. Drużynę w roli pierwszego trenera obejmuje Krzysztof Pawłowski, któremu pomagać ma Robert Chmielewski. Zespół rozgrywki tego sezonu przebrnął jak „burza”. W 30 spotkaniach odniósł 27 zwycięstw, trzy razy zremisował i ze stosunkiem bramek 108 do 15 świętował awans na kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek.
Młodzież, za wyjątkiem juniora starszego, gra w ligach okręgowych. Najbliżej awansu był zespół 15-latków Dariusza Rogulskiego. Niestety musieliśmy uznać wyższość w tej kategorii drużyny „Mazovii” Tomaszów Maz. Ciekawy zespół ma Radek Wilczyński. Chłopcy urodzeni w 1998 roku w nieoficjalnych rozgrywkach krajowych są w najlepszej 16 w Polsce.
IV ligowy sezon w 2010 roku zaczynamy bez zmian w sztabie szkoleniowym. Natomiast drużynę wzmacniają: Kamil Cyran poprzednio II-ligowy „Sokół” Aleksandrów, Klaudiusz Król z IV-ligowej „Ceramiki” Opoczno, Jakub Skrzypiec z IV-ligowych rezerw ŁKS i Andrzej Dolot z V-ligowych „Zjednoczonych” Bełchatów. Cele na ten sezon – kolejny awans.