Lata 2005/2006

W maju 2005 roku ze stanowiska Prezesa zrezygnował Jan Zaborowski, którego zastąpił Sławomir Obara. Wiceprezesem ds. Organizacyjnych został Tomasz Trzonek, który wszedł do Zarządu w miejsce Karola Poborskiego.
Środki na swoją działalność klub otrzymywał w 2005 roku z kilku źródeł. Ze złożonej oferty, która opiewała na kwotę 50000 tysięcy Urząd Miasta Tomaszowa przeznaczył dla stowarzyszenia 42500 złotych dotacji z przymusem wykorzystania jej tylko na szkolenie młodzieży. Na jedyną grupę seniorów uczestniczącą w rozgrywkach w mieście działacze musieli pozyskać środki we własnym zakresie. Stąd między innymi pomysł powołania do życia, wzorem krakowskiej „Cracovii”, Klubu Stu. Są to osoby, które każdego miesiąca wpłacają do kasy stowarzyszenia na jego działalność 100 złotych. Obecnie do Klubu tego należy 19 osób. Poza tym każdy może zostać członkiem stowarzyszenia KP „RKS Lechia 1923” wpłacając miesięcznie dobrowolną kwotę pieniężną. Trenerzy klubu i zawodnicy drużyny seniorów wpłacają miesięcznie po 5 złotych, natomiast każdy zawodnik grup młodzieżowych wpłaca miesięcznie złotówkę. Obecnie członkami stowarzyszenia jest około 330 osób. Właśnie z tych środków oraz poprzez finansową pomoc sponsorów KP „RKS Lechia 1923” zamknął budżet za 2005 rok w kwocie około 80 tysięcy złotych.
W związku z właściwym wykorzystaniem dotacji za 2005 rok, Urząd Miasta przyznał stowarzyszeniu na jego działalność na pierwsze siedem miesięcy następnego roku kwotę …tylko 24000 z 32000 złotych jakie proponowali działacze w swojej ofercie.
Klub Piłkarski z początkiem 2005 roku objął szkoleniem grupę około stu dwudziestu piłkarzy byłej już „Lechii”. Kadrę szkoleniową stanowili wówczas:
1. trener Wojciech Borzęcki – grupa juniorów starszych,
2. trener Krzysztof Pawłowski – grupa juniorów młodszych,
3. trener Dariusz Rogulski – zawodnicy urodzeni w 1989 roku
i grupa wczesnej specjalizacji rocznik 1995 i młodsi,
4. trener Radosław Wilczyński – zawodnicy urodzeni w 1990 roku,
5. trener Paweł Godala – zawodnicy urodzeni w 1991 roku.
Z pierwszą drużyną klubu pracę dalej prowadził trener Tadeusz Lubicki. W czerwcu 2005 nastąpiło kilka zmian, pracę w klubie zakończył trener Dariusz Rogulski. Z grupą dziewięciu najzdolniejszych zawodników odszedł do drużyny „WOY” Opoczno. Trener Wojciech Borzęcki zaczął pracować z piłkarzami urodzonymi w 1992 i 1993 roku, a grupę juniorów starszych przejął trener Pawłowski. Zaś z pozostałymi zawodnikami urodzonymi w 1989 roku, którzy nie odeszli do Opoczna z trenerem Rogulskim zajęcia od lata 2005 prowadzi Robert Chmielewski. Wszystkie młodzieżowe drużyny Klubu Piłkarskiego z powodzeniem grają w ligach okręgowych swoich rozgrywek. Nad wyraz dobrze prezentują się szczególnie zawodnicy szkoleni przez trenerów Wilczyńskiego, Godalę i Chmielewskiego. Prowadzą przed końcem sezonu 2005 – 2006 w tabelach swoich rozgrywek i mają realne szanse awansu do lig wojewódzkich.
Piotrkowski OZPN po upadku RKS-u „Lechia” z końcem 2004 roku pozwolił na dokończenie rozgrywek sezonu 2004 – 2005 drużynie seniorów występującej już pod nazwą Klubu Piłkarskiego „RKS Lechia 1923”. W marcu 2005 roku zespół opuścił tylko Zbigniew Wiśnik przenosząc się do IV-ligowego zespołu WOY Opoczno, a pozostali zawodnicy po dobrze przepracowanym okresie zimowym zapewnili sobie pierwszy w historii Klubu Piłkarskiego awans do okręgowej V ligi na cztery kolejki przed końcem rozgrywek. Do sezonu 2005 – 2006 drużyna wzmocniona kilkoma zawodnikami w osobach m.in.: Sylwestra Seligi i Rafała Ruska
z klubu LKS Lubochnia przystąpiła z nadziejami kolejnego awansu, tym razem do IV ligi. W sparingach zaś z zespołami występującymi w tej klasie rozgrywkowej „Lechiści” osiągali dobre wyniki. Pokonali u siebie „Stal” Niewiadów 1:0 i zremisowali w Koluszkach z KKS-em 0:0.

Potwierdzeniem tych aspiracji było spotkanie inauguracyjne w V lidze dnia 13 sierpnia 2005 roku KP „Lechia 1923” wygrywa 3:1 z zespołem „Warty” Pławno po trzech bramkach Piotra Rajskiego. Później już było niestety znacznie gorzej. Po czterech kolejnych porażkach z pracy z drużyną rezygnuje trener Tadeusz Lubicki, którego zastępuje dotychczasowy Wiceprezes Zarządu klubu Krzysztof Motyl. Zmiana przynosi pożądany efekt, ponieważ już w pierwszym spotkaniu pod wodzą nowego szkoleniowca piłkarze remisują na własnym boisku z aktualnym liderem tabeli „Skalnikiem” Sulejów 2:2 po bramkach Rafała Ruska i Kamila Szymczaka. W pozostałych ośmiu spotkaniach rundy jesiennej sezonu 2005 –2006 zawodnicy odnoszą jeszcze pięć zwycięstw i w przerwie zimowej plasują się na bezpiecznym ósmym miejscu w tabeli.

Do rundy rewanżowej piłkarze przygotowują się nadal pod okiem trenera Motyla. Natomiast kadrę drużyny wzmacniają: Zbigniew Wiśnik powracając z WOY-a Opoczno i zawodnicy „Stali” Niewiadów doświadczony napastnik Bogdana Gaugier i pomocnik Damian Wójciak.
Głównym celem drużyny w rundzie rewanżowej jest zgranie się piłkarzy i osiąganie jak najlepszych wyników tak, aby w następnym sezonie 2006 – 2007 po dokonaniu kolejnych wzmocnień z powodzeniem włączyć się w walkę o IV-ligowy awans. Tak też się dzieje. Z IV-ligowej „Stali” Niewiadów wraca Robert Chmielewski. Drużynę wzmacnia również Jarosław Rzepecki. Trener Motyl dysponuje naprawdę niezłym składem. Runda jesienna nie jest jeszcze rewelacyjna w naszym wykonaniu, ale wiosna to pasmo 5 spotkań bez porażki i mecz w Zelowie. Prowadzimy w nim 1:0 do przerwy co daje nam już tylko dwa punkty straty do lidera. Co robi w przerwie trener Motyl żeby zmotywować zespół ? Mówi zawodnikom, że i tak nie mają szans wygrać tego spotkania… Sędziowie robią swoje, tracimy 3 bramki i przegrywamy to spotkanie. Miesiąc później „Włókniarz” świętuje awans do IV ligi. My kończymy ligę na 4 miejscu.
Juniorzy starsi i młodsi Lechii grają z powodzeniem w lidze wojewódzkiej. Za pracę z tymi grupami odpowiedzialni są wówczas Robert Chmielewski i Radek Wilczyński. Młodsze grupy grają z powodzeniem w ligach okręgowych, jednak nie udaje im się wywalczyć awansu.