Lata 2012/2013

Dzień 15 sierpnia 2012 roku był szczególną chwilą w historii klubu piłkarskiego RKS Lechia 1923. Wtedy to po 21 latach na stadionie przy ulicy Nowowiejskiej uroczyście rozbrzmiał gwizdek sędziego głównego oznajmiając powrót naszego klubu do rozgrywek III Ligi.

Beniaminek z Tomaszowa podejmował ograny na tym szczeblu zespół Ursusa Warszawa. Po nerwowym debiucie zielono – czerwoni wywalczyli cenny remis. W drugiej kolejce na Lechię czekał już, jak się później okazało przyszły mistrz tej ligi zespół Legionovii Legionowo. Tomaszowianie przegrali pierwsze wyjazdowe spotkanie 4:2. Trzecia kolejka to pierwszy pokaz gry zielono – czerwonych, którzy rozbili u siebie Orła Wierzbicę i pokazali wszystkim innym zespołom, że nie będą chłopcami do bicia w tym sezonie. Dwa kolejne mecz dały lechistom komplety punktów po zwycięstwach 1:0 w Zelowie i 2:0 przed własnymi trybunami z GKP Targówek. Dobrą passę z ligi udało się podtrzymać również w trzeciej rundzie Pucharu Polski na szczeblu piotrkowskim. Lechia pokonała niżej notowany zespół z Poświętnego. 6 kolejka to wyjazdowy remis w Grodzisku Mazowieckim 1:1. Kolejna seria gier znów dostarczyła fanom naszego klubu powodów do radości, kiedy w pokonanym polu zostawiliśmy ekipę MKS – u Kutno. Terminarz rozgrywek stawiał w kolejnych dwóch meczach trudne zadanie przed piłkarzami z Tomaszowa. W 8 i 9 kolejce ulegliśmy po 0:2 Broni Radom oraz drużynie z Aleksandrowa. Na osłodę pozostały wszystkim kibicom wygrane derby w Pucharze Polski z Kawalerią, które dawały przepustkę do dalszych gier. 10 kolejka to bezbramkowy remis z ekipą z Wielunia. Następny mecz zapoczątkował serię czterech z rzędu zwycięstw Lechii, która po dobrych zawodach pokonała 2:0 Zawiszę Rzgów, 1:0 Omegę Kleszczów, 2:1 Start Otwock oraz pewnie 3:0 Mechanik Radomsko w rozgrywkach pucharowych. Świetną serię udało się przerwać w 14 kolejce gościom z Sieradza, którzy wywalczyli na murawie przy Nowowiejskiej bezbramkowy remis. Rundę jesienną zielono – czerwoni zakończyli zwycięstwem w Karczewie z miejscowym Mazurem 1:0.

Na początku roku 2013 rozpoczęły się uroczyste obchody związane z 90 rocznicą powstania klubu piłkarskiego RKS Lechia 1923. Powołano komitet, który miał zająć się organizacją rozmaitych imprez uświetniających tak doniosły jubileusz. Nastąpiła także zmiana szkoleniowca pierwszej drużyny. Trenera Aleksandra Majicia zastąpił Radosław Wilczyński. Nieoczekiwana długa zima wystawiła cierpliwość kibiców piłki nożnej na ciężką próbę, gdyż dopiero w połowie kwietnia III ligowi piłkarze wbiegli na zielone boiska by rozpocząć zmagania w rundzie wiosennej sezonu 2012/13. Lechia po zimowej przerwie pokonała 1:0 drużynę Włókniarza Zelów. W kolejnych dwóch spotkaniach zielono – czerwoni mierzyli swoje siły z drużynami ze stolicy zdobywając jeden punkcik po remisie 2:2 na Targówku. Kolejny komplet oczek Lechia zdobyła w starciu z Pogonią Grodzisk w 21 kolejce. Następnie Tomaszowianie zaliczyli porażkę z Legionovią 0:1, remis w Kutnie i Radomiu z Bronią oraz zwycięstwo w Pucharze Polski 1:0 z Aleksandrowem Łódzkim. Nasi zawodnicy zaliczyli w maju wyraźny dołek formy remisując w lidze 1:1 z Sokołem oraz odnosząc dwie porażki: w Wieluniu i tę najboleśniejszą 0:3 z Zawiszą przed własnymi trybunami. Po niechlubnym meczu ze Rzgowem Radosław Wilczyński stracił posadę pierwszego trenera ustępując miejsca „ nowemu” szkoleniowcowi z Czarnogóry Aleksandrowi Majiciowi. Lechia w kolejnym meczu po dobrej grze bezbramkowo zremisowała z Omegą w Kleszczowie oraz 1:1 ze Startem Otwock. Końcówka sezonu przyniosła zielono – czerwonym zwycięstwo w Wierzbicy 2:1, wygraną w półfinałowym pojedynku Pucharowym z młodą ekstraklasą Widzewa Łódź oraz pewne trzy punkty wyjazdowe w Sieradzu. Najważniejszy mecz dla naszego zespołu przyszedł 19 czerwca, kiedy to Lechia rozegrała finałowe spotkanie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa młodej ekstraklasy GKS – u Bełchatów. Po niezwykle emocjonującym meczu Lechia zdobyła upragniony puchar i wciąż chce więcej. Na naszej drodze do kolejnego sukcesu stoi tym razem MKS Kluczbork. Sezon ligowy Tomaszowianie przypieczętowali zwycięstwem nad Mazurem Karczew 2:1 ostatecznie po 30 rozegranych spotkaniach plasując się na 4, bardzo wysokim miejscu.

puchar