Druga wygrana rezerw Lechii!

Kolejne trzy punkty na własne konto dołożyła II drużyna seniorów Lechii występująca w piotrkowskiej klasie A.

Zespół składający się głównie z młodzieżowców (juniorów) pokonał w niedzielę na własnym boisku LUCIĄŻANKĘ Przygłów 3 : 1. Tomaszowianie zaczęli spotkanie dość ostrożnie, starali się kontrolować grę i powoli narzucić przeciwnikowi swój rytm gry. Dobrze spisywali się w obronie i w pomocy nie pozwalając przeciwnikowi na rozwijanie skrzydeł , natomiast w ataku brakowało skutecznego wykończenia akcji. Najlepszych okazji nie wykorzystał stoper Bartłomiej Goleń, który dwukrotnie po rzutach rożnych z bliskiej odległości głową nie skierował piłki do bramki. Jednak to Lechici schodzili do szatni z jednobramkowa przewagą. Na około 10 min. przed gwizdkiem sędziego sprytnie w polu karnym zachował się Damian Kugiel, który odbitą piłkę od bramkarza gości wycofał piętką do tyłu a do siatki rywali trafił Przemek Męcina.

W drugiej połowie Lechia starała się dominować na boisku, jednak to rywale doprowadzili w 70 min. do wyrównania po błędzie naszego bramkarza Sulgostowskiego. Wprowadziło to trochę zamieszania w szeregach tomaszowian a goście uwierzyli w siebie. Po kilku minutach udało się opanować emocje i nasz zespół zaczął coraz mocniej atakować stwarzając sobie dogodne sytuacje. Najlepszej z nich nie wykorzystał Dawid Sosiński, który zamykając akcję z prawej strony trafił piłką w bramkarza gości. Prowadzenie naszej drużynie dał Dawid Stańdo, który po prostopadłym zagraniu Damiana Kugla nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem Przyłowa. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym prowadzeniem Lechii bardzo rozważnie zachował się wprowadzony kilka minut wcześniej prawy obrońca Siedlecki. Benek grając ofensywnie minął dwóch rywali w polu karnym przeciwnika
i skierował piłkę do siatki ustalając wynik spotkania na 3 : 1.

Lechia II grała w składzie: Szymon Sulgostowski- Mateusz Matysiak, Bartłomiej Goleń, Adrian Rajski, Krystian Pełka (80’ Benedykt Siedlecki) – Bartłomiej Cieślik, Piotr Żerek, Kacper Przedbora, Przemysław Męcina(55’ Dawid Sosiński) – Dawid Stańdo, Damian Kugiel( 80’ Adrian Wajszczyk)