(video) Dolot uszczęśliwił publiczność

Po środowym i wysokim zwycięstwie nad Sorento Zadębie Skierniewice,  w niedzielne przedpołudnie naszych piłkarzy czekało o wiele trudniejsze zadanie  – pojedynek z  KS Paradyż. Kibice zgromadzeni na stadionie uradowani wychodzili z obiektu mieszczącego się przy ulicy Nowowiejskiej, bo ich pupile pokonali drużynę gości 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zdobył Andrzej Dolot. Tym samym jest to pierwsze zwycięstwo Lechii w nowym sezonie przed własną publicznością.

Skład: Holewiński – Dolot, Cyran, Polit, Milczarek – Tonowicz, Szymczak, Luke, Król – Nowacki, Rakowski

Rezerwowi: Karp, Pogorzała, Kubiak, Kowalski

[nggallery id=63]

Spotkanie rozpoczęło się ataku pozycyjnego Lechii, jednak to goście w piątej minucie powinni prowadzić 0:1. Na nasze szczęście mocny strzał z siedemnastego metra zawodnika Paradyża obronił Holewiński. Gracz przeciwnika mógł jeszcze zamknąć akcję, ale całą sytuację w porę wyjaśnił Król.

W 9 minucie obejrzeliśmy ładną akcję zespołową naszej drużyny, jednak podanie Szymczaka w pole karne do wychodzącego Króla okazało się zbyt mocne.

11 minuta. Rzut wolny dla gości z prawej strony boiska. Piłkarz rywala zdecydował się na wrzucenie piłki w „szesnastkę”. Holewiński próbuje łapać, ale robi to niepewnie. Niebezpieczeństwo dalekim wykopem zażegnał Dolot.

Lechia prowadzi grę, jednak to przeciwnicy stwarzają okazję na bramkę.

18 minuta. Atak pozycyjny prawą stroną graczy Paradyża – został zakończony wbiciem piłki w pole karne. Na tablicy wyników wciąż o:o.

Kolejne minuty to niefrasobliwa gra jednej i drugiej drużyny.

Ciężar gry na siebie w drużynie Lechii próbuje wziąć Luke, ale zamiast pomagać tylko szkodzi kolegom, spowalniając ofensywę naszego teamu. Bezproduktywny jest także Rakowski, który krząta się po boisku, czekając aż piłka sama do niego przyleci. Dziury w środka pola, próbuje naprawić będący ostatnio w bardzo dobrej formie Król, ale jeden gracz to za mało.

W 38 mieliśmy dobrą sytuację strzelecką ze stałego fragmentu gry, ale Szymczak trafia w obrońców.

Trzy minuty później znakomity strzał zawodnika gości o mało co nie zaskoczył Holewińskiego. Piłka przeleciała jednak obok bramki.

W 45 minucie stało się to, na co licznie zgromadzeni kibice czekali od początku meczu.

Arbiter główny spotkania odgwizdał faul na Luke z prawej strony. Szymczak podchodzi do piłki i próbuję dośrodkować ją w pole karne, ale ta odbiją się od ręki ustawionego w dwu osobowym murze gracza Paradyża.

Mamy kolejny rzut wolny i kolejną „wrzutkę” Szymczaka w szesnastkę.  Dolot trąca piłkę głową. Szał radości na trybunach, bo mamy gola numer jeden.

W końcówce pierwszej połowy goście próbują odwrócić losy rywalizacji, ale Holewiński zdołał przeciąć groźne podanie w pole karne zawodnika rywali.

Druga połowa rozpoczęła się od prawdziwego szturmu piłkarzy Lechii. Widać, iż bramka strzelona w ostatniej minucie pierwszej połowy rozochociła naszych „kopaczy”.

47” Obrońca gości popełnia błąd. Rakowski znajduje się w doskonałej sytuacji strzeleckiej, trafia jednak w bramkarza. Szkoda. Powinno być 2:0

Minutę później powinno być….”3:0”, tym razem Król fatalnie pudłuje.

51 minuta. Szymczak ładnie dogrywa do Rakowskiego. Nasz napastnik uderza z dystansu, bramkarz Paradyża nie ma problemów z interwencją i łapie piłkę.

54 minuta. Ładne wrzucenie futbolówki w „szesnastkę” przez zawodnika gości. Akcję strzałem głową zamyka gracz w biało czerwonym stroju. Było blisko, ale piłka przeleciała obok lewego słupka.

Cztery minut później mamy kolejne uderzenie z dystansu piłkarza rywali. Futbolówka wylądowała jednak na plecach naszych graczy.

65 minuta. Ładny, lecz niecelny strzał Paradyża.

67 minuta. Doskonała akcja piłkarzy przeciwnika została zakończona ostrym wbiciem w pole karne. Piłka minęła próbującego skrócić kąt Holewińskiego, ale na szczęście Cyran zdołał ją wybić.

68 minuta. Mamy rzut wolno z ok. 18 metra na wprost bramki drużyny gości. Dolot decyduje się na piekielnie silne uderzenie, ale trafia tylko w „mur”.

77 minuta to strzał gości z dystansu naszych rywali.

Pięć minut później swojej szansy próbuje bardzo dobrze grający i czyszczący wszystko w tyle Tonowicz, ale jego uderzenie nie sprawia problemów bramkarzowi rywala.

Sędzia dolicza cztery minuty i kibice mogą się cieszyć. Trzy punkty zostają w Tomaszowie.

Piłka nożna to dziwny sport. Śmiem twierdzić, że Lechia rozegrała najgorsze spotkanie ze wszystkich czterech do tej pory rozegranych, a jednak zdobyła trzy punkty i to chyba najważniejsze z tych 12 możliwych do zdobycia. Brakowało dokładności i „czystych” strzałów na bramkę. Jednak zwycięzców się nie ocenia. Rywale gubią punkty, a my odrabiamy nasz „falstart”. Styl jeszcze przyjdzie. Teraz czeka nas rozbrat z piłką ligową, a czekają spotkania pucharowe.

W najbliższą środę (31.08 godz. 17) zaczynamy przygodę z Okręgowym Pucharem Polski. Na stadionie w Niewiadowie, naszym przeciwnikiem będzie znana nam drużyna ligi okręgowej LKS Lubochnia.