Dobry początek obozu przygotowawczego…

Pokaż wszystko

Dobry początek obozu przygotowawczego…

Dzisiaj w godzinach popołudniowych zawodnicy Lechii rozpoczęli obóz treningowy w Kleszczowie, na którym w spokoju będą mogli szlifować formę przed zbliżającą się wielkimi krokami rundą rewanżową aktualnego sezonu III Ligi.

Po zainstalowaniu się w ośrodku podopieczni trenera Dariusza Rogulskiego rozegrali sparing z miejscową Omegą. Pierwsza połowa była trudna dla zielono – czerwonych oraz bardzo nerwowa. Atmosfera taka wynikała z obsady sędziowskiej tej gry kontrolnej. Gospodarze, choć pochodzą z bardzo bogatej gminy zatrudnili tylko jednego arbitra głównego, co przy poziomie i szybkości gry zawodników III Ligi musiało źle się skończyć, gdyż jedna para oczu to zdecydowanie za mało.

IMG_0823

W 22 minucie gry Omega zdobyła prowadzenie po fatalnej decyzji sędziego, który puścił akcję pomimo kilku metrowego spalonego. Piłkarze z Tomaszowa natychmiast wzięli się do odrabiania strat. Lechia potrafiła stworzyć sobie kilka ciekawych i groźnych sytuacji pod bramką gospodarzy, jednak brakowało skutecznego wykończenia. Dopiero w 45 minucie nasza drużyna wywalczyła rzut wolny z 17 metrów.

IMG_0827

Do piłki podszedł Łukasz Matuszczyk i pięknym technicznym uderzeniem ponad murem dał na zakończenie pierwszej połowy remis. Po zmianie stron i składów dominacja Lechii widoczna była w każdej minucie. W 58 minucie po ładnej zespołowej akcji swoja bramkę zdobył Witek. W 61 zielono – czerwoni po raz kolejny skutecznie wypatrzyli dobrze ustawionego strzelca drugiej bramki, a ten z zimna krwią w przeciągu kilku minut dwa razy trafił do sieci.

IMG_0833

Trzy minuty później gospodarze sami strzelili sobie kuriozalnego gola kiedy po długim podaniu Andrzeja Dolota bramkarz chcąc asekurować obronę nie trafił w piłkę,a ta wturlała się za linię. Zagubiona Omega potrafiła w 82 minucie ustalić wynik spotkania, kiedy po ogromnym zamieszaniu w naszym polu karnym zawodnik gospodarzy z bliska pokonał Patryka Grejbera. Ostatecznie Lechia wygrała 4:2 i już w najbliższą środę o godzinie 11 na boisku w Gutowie podopieczni trenera Rogulskiego sprawdzą się na tle drugoligowej ekipy Rakowa Częstochowa.

IMG_0842

Skład Lechii:

Pierwsza połowa: Chachuła, Matysiak, Cyran, Matuszczyk, Król, Żytek, Szymczak, Potakowski, Prusinowski, Mirecki, Jardel.

Druga połowa: Grejber, Grobelny, Dolot, Majchrowski, Marciniak, Witek, Iwańczuk, Wiejak, Witczak, Rozwandowicz, Stańdo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *