Derby Tomaszowa Mazowieckiego dla Lechii II!

Świetnie rozgrywki piotrkowskiej klasy okręgowej zainaugurowali piłkarze drugiej drużyny Lechii Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni trenera Wiesława Żmudy pokonali w derbowym starciu w ramach 15. kolejki Kawalerię Tomaszów Mazowiecki 3:0 (1:0). Zielono-czerwoni zagrali bardzo dobre spotkanie i zasłużenie sięgnęli po trzy punkty i prym w Tomaszowie Mazowieckim.

Lechia II Tomaszów Mazowiecki – Kawaleria Tomaszów Mazowiecki 3:0 (1:0)
Bramki:
Damian Kugiel 18, 87, Dawid Przybysz 76

Lechia II: Rybaczuk – Kubiak (55. Gambka), Brandeburski, Sopecki, Bykowski – Jędryka ż, Sidwa ż, Przybysz, Kugiel – Przedbora ż, Żerek (78. Wyszkowski).

Pierwszy gol padł w 18. minucie po bardzo ładnej zespołowej akcji Lechii II. Patryk Sidwa przejął piłkę i zagrał do Kacpra Przedbory. Młody zawodnik wszedł w pole karne, minął bramkarza i oddał strzał. Futbolówkę ręką zatrzymał jeden z obrońców Kawalerii. Arbiter zastosował przywilej korzyści i do piłki dopadł Damian Kugiel i bez problemów umieścił ją w siatce. Zawodnik gości za przewinienie został napomniany żółtą kartką.To nie jedyne przewinienie rywali w tym pojedynku. W 74. minucie jeden z zawodników Kawalerii brutalnie sfaulował od tyłu jednego z graczy Lechii II za co został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką. Na drugiego gola trzeba było czekać do 76. minuty, kiedy Damian Kugiel zagrał piłkę z bocznego sektora boiska, będący w polu karnym Piotr Żerek ją przepuścił, a Dawid Przybysz pokonał golkipera Kawalerii. W 87. minucie świetnie piłkę na połowie rywali przejął Damian Kugiel, który od razu popędził na bramkę i bez problemu podwyższył na 3:0. Tym samym derbowa wygrana naszej drużyny stałą się faktem. Jak po meczu stwierdził sztab szkoleniowy zielono-czerwonych: „wynik cieszy, ale jest jeszcze wiele rzeczy do poprawki”.