Bogdan Jóźwiak: Trzymamy się czołówki

Zielono-czerwoni w odpowiednim momencie przerwali serię spotkań bez zwycięstwa i na trudnym terenie w Sieradzu sięgnęli po komplet punktów. Szkoleniowiec Lechii Bogdan Jóźwiak nie miał łatwego wyboru pierwszej jedenastki ze względu na liczna kontuzje. Mimo to udało się w końcowym rozrachunku wykonać swoje zadanie. Poniżej pomeczowa wypowiedź trenera naszej drużyny.

Bogdan Jóźwiak, trener Lechii Tomaszów Mazowiecki: – Wygraliśmy na wyjeździe po dwóch ostatnich meczach, w których zdobyliśmy tylko jeden punkt. Był to dla nas bardzo ważny mecz. Mamy już na koncie trzydzieści punktów i uważam to za bardzo dobry wynik. Najważniejsze, że trzymamy się czołówki. Co do meczu to dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu i w miarę pod kontrolą. Strzeliliśmy dwie bramki i chyba za mocno się poczuliśmy w szatni. Mecz się jeszcze nie skończył i pierwsze dwadzieścia minut drugiej odsłony było naprawdę słabe. Byliśmy bardzo cofnięci, drużyna Warty nas przycisnęła i mimo, że nie stwarzała groźnych sytuacji, to miała stałe fragmenty gry i trzeba było być uważnym. Straciliśmy bramkę i wydawało się, że może zrobić się nerwowo. Urazy i troszkę znowu przemeblowana obrona, ponieważ mamy uraz Cyrana, czy Walaska. No, ale piękny strzał Golańskiego zamknął mecz. Także 3:1, niby wynik gładki, jednak było to ciężkie spotkanie. Nastawiamy się teraz na spokojnie odpoczywamy i mamy mecz sezonu dla kibiców z Tomaszowa Mazowieckiego z Widzewem Łódź.