Bogdan Jóźwiak: Jest dość duża rywalizacja

Pokaż wszystko

Bogdan Jóźwiak: Jest dość duża rywalizacja

Praktycznie miesiąc został do końca okresu przygotowawczego i startu ligowej wiosny w I grupie III ligi. Za piłkarzami Lechii ponad cztery tygodnie ciężkiej pracy. Zielono-czerwoni wrócili niedawno z obozu w Piwnicznej Zdrój, gdzie szlifowali swoją formę w górskiej scenerii. O krótki komentarz dotyczący pobytu w górach i dotychczasowych przygotowaniach poprosiliśmy trenera Bogdana Jóźwiaka.

Sternik zielono-czerwonych był zadowolony z wyjazdu do Piwnicznej Zdrój. Jego podopieczni jako jedni z nielicznych w tym czasie mogli korzystać z naturalnej płyty boiska. Szkoleniowiec skrupulatnie zaplanował cały pobyt, podczas którego znalazł się czas zarówno na pracę jak i krótki odpoczynek oraz relaks. – Mieliśmy bardzo dobre warunki do treningu. Mogliśmy korzystać z naturalnego boiska, które było w bardzo dobrym stanie. Musieliśmy tylko dojeżdżać na stronę słowacką. Do swojej dyspozycji mieliśmy również salę. Jednym słowem dobre warunki zarówno do pracy i odpoczynku. Z tego obozu jestem zatem zadowolony pod względem okoliczności jak i pracy jaką tam wykonaliśmy. To co sobie założyliśmy w większości udało się zrealizować. Nie była to tylko sama praca, ponieważ był również czas na odpoczynek. Zamiast jednego treningu byliśmy na odnowie biologicznej w kompleksie spa i basenie. Były to świetne warunki do regeneracji, z których w pełni skorzystaliśmy. Wszystko po to, aby zespół nie tylko pracował, ale żeby miał moment na chwilę oddechu – skomentował Bogdan Jóźwiak, trener Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Przygotowania do ligowych zmagań od dawna idą pełną parą. Tomaszowianie na treningach dają z siebie jak najwięcej i wiele wskazuje na to, że wszystko idzie w jak najlepszym kierunku. Trener lechistów jest również zadowolony z braku poważnych kontuzji, które na tym etapie mogą się przytrafiać. Dodatkowo szkoleniowiec zwrócił uwagę na rywalizację w składzie. Kadra jest dosyć szeroka i do pierwszego meczu ligowego każdy chce pokazać się z jak najlepszej strony. – Wszystko co sobie wcześniej założyliśmy cały czas realizujemy. Nie jesteśmy z niczym opóźnieni, ani nie mamy wypracowanej nadwyżki. Cały czas konsekwentnie pracujemy nad założeniami. Cieszę się, że jak na razie nie ma żadnych poważniejszych urazów. Jeżeli już są to wykluczają zawodnika na dwa dni z treningu ze względu na uraz przeciążeniowy. Także z tego też jestem zadowolony, że na razie nie ma dużych kontuzji. Praktycznie mamy końcówkę przygotowań. Został miesiąc do startu rundy wiosennej. Czekają nas dwa najbliższe sparingi z bardzo mocnymi rywalami z GKS Bełchatów i Sokołem Aleksandrów. W kolejnych sparingach będziemy układać zespół pod pierwszy mecz ligowy. Jest dość duża rywalizacja na niektórych pozycjach – skomentował Bogdan Jóźwiak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *