Bezbronna Broń. Lechia liderem!

Lechia Tomaszów Mazowiecki nie sprawiła zawodu i wygrała w 2. kolejce trzeciej ligi z Bronią Radom 3:0 (1:0). Dzięki kolejnemu już zwycięstwu awansowali na pozycję lidera tabeli.

– Jedziemy sprawić niespodziankę – zapowiadał przed meczem trener gości, Artur Kupiec. I rzeczywiście – przez pewien czas niewiele zapowiadało tak pewną wygraną gospodarzy. Do 42. minuty spotkanie było dość wyrównane. Wówczas defensywa Broni popełniła błąd. Piłka w polu karnym trafiła pod nogi Marcina Mireckiego, którego strzał nie dał szans golkiperowi.

W 45. minucie goście mieli znakomitą okazję do wyrównania. Po faulu na Kamilu Czarneckim sędzia wskazał na jedenasty metr, ale rzut karny wykonywany przez Piotra Nowosielskiego obronił Mateusz Awdziewicz.

Druga połowa upłynęła pod znakiem solidnej defensywy Lechii. W 57. minucie na 2:0 podwyższył Patryk Walasek, notabene pochodzący z Radomia. Na dwanaście minut przed końcem spotkania trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył ponownie Mirecki. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Lechii, dzięki któremu po dwóch kolejkach zajmuje pozycję lidera.

W trzeciej serii spotkań (19 sierpnia, godz. 18:00) zmierzymy się w wyjazdowym spotkaniu z Polonią Warszawa.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Broń Radom 3:0 (1:0)

Bramki: Mirecki (42., 78.), Walasek (57.)

Lechia: Awdziewicz – Tlaga, Cyran, Szymczak, Maćczak (75. Przedbora), Bocian, Jakubczyk, Golański, Walasek, Rozwandowicz, Mirecki (85. Kolasa).

Broń: Młodziński – Góźdź (81. Pietralski), Kventsar, Gorczyca, Wicik, Leśniewski (72. Stefański), Czarnota (62. Więcek), Imiela, Paterek, Nowosielski (58. Nogaj), Czarnecki.