Bezbramkowo z Sieradzem

Dzisiaj (4 listopada) o godzinie 11 Lechia rozegrała z Wartą Sieradz ostatni mecz tej rundy w roli gospodarza.

Choć nie było większej presji na to spotkanie to różnica 10 miejsc w tabeli wyglądała na papierze miażdżąco natomiast na boisku okazała się remisem. 0:0

Lechia miała kilka sytuacji aby zdobyć przynajmniej 2 punkty i nie dopuszczała gości do bramki Holewińskiego, ale brakowała wykończenia, szybkości i szczęścia.

SKŁAD: Holewiński, Matysiak, Dolot, Turek, Milczarek, Cyran (69” Zaor), Potakowski, Kubiak(78” Morgaś), Piechna, Kowalski, Rakowski (55” Król).

Przebieg Meczu:

12 minuta -Kamil Kubiak uderzeniem z 25m próbuje pokonać Mateusza Zaniewskiego bramkarza z Sieradza, niestety piłka przelatuje nad bramką.

14 minuta – Grzegorz Piechna próbuje umieścić piłkę w siatce gości, uderza z 20 metrów niestety bez efektu.

15 minuta – to kolejna szansa na zdobycie bramki. Kowalski podaję piłkę do Potakowskiego ale ten mija się z piłką.

19 minuta – rzut wolny dla Lechii. Kowalski dośrodkowuje piłkę, Piecha przedłuża głową niestety nikt z naszej drużyny nie zamyka akcji.

31 minuta – żółta kartka dla Kamila Cyrana

32 minuta – Potakowski wrzuca na pole karne, piłka jest 5 metrów od bramki Zaniewskiego, niestety Kubiak mija się z piłką, którą chciał umieścić w siatce.

40 minuta – Kowalski wypuszcza piłkę do Potakowskiego ten z bliskiej odległości mało skutecznie w kierunku golkipera z Sieradza, który nie dopuszcza do utraty bramki.

43 minuta – ostatnia akcja w I połowie. Kamil Kubiak próbuje swoich sił z 16 metrów, ale na posterunku bramkarz gości.

W II połowie zielono – czerwoni nie zaniechali prób umieszczenia piłki w siatce gości.

51 minuta – Kamil Kubiak z 11 oddaje strzał, który blokuje obrońca Warty i wybija piłkę poza boisko.

52 minuta – rzut rożny wykonuje Kowalski, który dośrodkowuje w pole karne. Piechna przedłuża piłkę głową niestety nikt z naszych piłkarzy nie zamyka akcji.

55 minuta – zmiana w naszym zespole. Na boisko wchodzi Król za Rakowskiego.

56 minuta – kolejna akcja Lechii. Matysiak dośrodkowuje do Króla, który mija się z piłką na 10 metrze.

61 minuta – to groźny strzał sieradzkiego piłkarza z 20 metrów który w porę blokuje Kamil Cyran.

62 minuta – żółta kartka dla Mateusza Turka.

66 minuta – kolejna zmiana, na boisko wchodzi Mariusz Zaor za Kamila Cyrana.

78 minuta – na boisko wchodzi Przemysław Morgaś, zastępując Kamila Kubiaka.

93 minuta – ostatnia szansa na zdobycie prowadzenia. Mariusz Kowalski wykonuje rzut rożny, dośrodkowuje, piłkarz Warty wybija piłkę na 18 metr, z którego Milczarek silnie uderza w kierunku Zaniewskiego. Zabrakło kilku centymetrów, aby zwycięsko zakończyć mecz.

Lechia po zakończeniu tej kolejki spadła z 4 na 7 miejsce w tabeli III ligi łódzko – mazowieckiej.

Już w środę piłkarze Lechii rozegrają w Otwocku przesunięty mecz z tamtejszym Startem.

Zakończenie rundy jesiennej to sobotni mecz na wyjeździe z Mazurem Karczew. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00