[WIDEO]Bez punktów z Kleszczowa…

W 12 kolejce spotkań III Ligi drużyna Lechii pojechała do Kleszczowa walczyć o ligowe punkty z miejscową Omegą.

Od pierwszego gwizdka sędziego gospodarze meczu postanowili oddać inicjatywę Tomaszowianom zmuszając Lechię do konstruowania ataku pozycyjnego. Omega nastawiła się na grę z szybkiej kontry. Pierwszy kwadrans w naszym wykonaniu wyglądał naprawdę obiecująco. Zielono – czerwoni zepchnęli do defensywy piłkarzy z Kleszczowa i wydawało się, że bramka jest tylko kwestią czasu. Po kilkunastu minutach obraz gry uległ jednak zmianie i przez większą część pierwszej połowy na boisku panowała walka w powietrzu i mnóstwo niedokładności. W 42 minucie gospodarze wywalczyli rzut rożny. Po błędzie w kryciu naszej defensywy i dość szczęśliwym uderzeniu Lechia straciła gola do szatni. Trener Rogulski od 46 minuty wprowadził świeżą krew na murawę boiska posyłając do gry Kamila Szymczaka oraz Michała Iwańczuka. Po zmianie stron zielono – czerwoni rzucili się na swojego rywala spychając go do bardzo głębokiej defensywy. Rezultat przyszedł w 65 minucie kiedy to spokojną asystą w polu karnym popisał się Szymczak, a piłkę do siatki wpakował Maciek Prusinowski. Mieliśmy 1:1 i wydawało się, że Omega musi pęknąć lada chwila. Niestety piłka znów pokazała swoje nieprzewidywalne oblicze. Już dwie minuty później po serii fatalnych błędów naszej obrony gospodarze zdobyli drugiego gola czym podcięli skrzydła naszym zawodnikom. Druga w tym spotkaniu pogoń Lechii, aby uzyskać dobry rezultat już się nie udała, choć swoje okazje mieli Marcin Mirecki oraz Kacper Rakowski. Ostatecznie nasi piłkarze zostali pokonani 2:1.

Skład Lechii: Holewiński, Matysiak, Cyran, Matuszczyk, Bronirek, Żytek, Wiejak, Król, Prusinowski, Mirecki, Jardel.

Z ławki: 46 min. Szymczak za Króla oraz Iwańczuk za Żytka, 75 min. Rakowski za Jardela, 79 min Stańdo za Matysiaka