Awans do okręgówki!

Na 3 kolejki przed końcem rozgrywek Klasy A sezonu 2015/2016, grupa: Piotrków Trybunalski I drużyna Lechii II Tomaszów Maz. zapewniła sobie awans do klasy okręgowej pokonując u siebie 6:1 LKS Radzice. Bramki w tym spotkaniu strzelali: 2x Janiec, 2x Łazowski, Przedbora oraz Kugiel. Lechii II udało się zrewanżować rywalom za porażkę z tamtej rundy. Należą się wyrazy uznania całej drużynie, gdyż od początku rundy wiosennej podopieczni Trenera Wiesława Żmudy pozostają zespołem niepokonanym!

Lechia II  – LKS Radzice

Grejber – Rejmak, Lusek, Jędryka, Cieślik(46’ Rajski) – Janiec( 75’ Męcina), Przedbora, P. Żerek, Łazowski – Lebioda(60’ Gambka), Wyszkowski(55’, Kugiel)

Na początku mecz nie ułożył się nam tak jak byśmy chcieli. Lechia straciła bramkę już w 5 minucie spotkania po braku koncentracji w szeregach defensywnych.  Na szczęście zdołaliśmy wyjść z chwilowego kryzysu i w 11 minucie bramkę wyrównującą z rzutu wolnego zdobył Janiec. Już 120 sekund później wynik podwyższył Łazowski strzelając gola  głową z rzutu rożnego. Mecz od pierwszych minut stał na wysokim poziomie, co na pewno cieszyło licznie przybyłych kibiców.  Widzieliśmy wiele dogodnych sytuacji zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Gry nie ułatwiała upalna pogoda, a dowodem tego było zrobienie dodatkowych przerw w trakcie gry na uzupełnienie płynów przez zawodników. Zespół z Radzic pokazywał, że nie przez przypadek zajmował drugie miejsce w tabeli. Mimo wielu strzałów, wynik do przerwy to 2:1 dla Lechii.

Z początkiem drugiej części gry, Lechia praktycznie nie schodziła z połowy przeciwnika. Kilka okazji miał Wyszkowski, lecz obrońcy gości wybijali piłkę z linii bramkowej. Piłkarzom z Radzic zaczęło brakować sił. W międzyczasie kontuzji nabawił się Lebioda i musiał opuścić boisko. W jego miejsce na boisku pojawił się młodziutki Gambka. W 60 minucie „Łajza” strzela z główki w poprzeczkę. Emocje rosły, gdyż koniec meczu był coraz bliższy, a Lechia by już w tym meczu zapewnić sobie awans do okręgówki potrzebowała  wygrać różnicą trzech bramek. W 62 minucie dobrą akcję przeprowadził Łazowski, wyłożył piłkę Kuglowi, który uderzył w bramkarza, ale odbitą  piłkę dobija Janiec i mamy 3:1. Mecz był bogaty w dużo sprzeczek i przepychanek, co jeszcze bardziej podkręcało atmosferę na boisku i trybunach. W 82 minucie Przedbora zdobywa bardzo ważną bramkę. Z szesnastego metra uderza piłkę po ziemi nie dając szans bramkarzowi z Radzic i mamy upragniony wynik 4:1. Chwilę później jest już 5:1 a gola na miarę historii klubu strzela Kugiel. Jest to setna bramka dla rezerw Lechii w tym sezonie. Wynik spotkania ustalił tuż przed końcowym gwizdkiem Łazowski, stawiając przysłowiową kropkę nad „i” . Przypieczętował tym  samym, awans Lechii II Tomaszów do ligi okręgowej na 3 kolejki przed końcem rozgrywek.