Astoria Szczerców – Lechia Tomaszów relacja live!

Witamy serdecznie ze Szczercowa. W dniu dzisiejszym rozegrane zostaną spotkania w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Rywalem Lechii jest Astoria Szczerców, zespół występujący w klasie okręgowej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.30.

Zespoły już kończą swoje rozgrzewki. Za chwilę rozpoczniemy zawody. Lechia wystąpi dziś w pomarańczowych strojach, gospodarze zaś na biało-czarno.

Znamy już skład Lechii:

Melon – Wolski, Magdoń, Szutenberg, Król – Gołuński, Cieślik, Miarka, Mirecki – Łazowski, Broź.

W rezerwie: Grejber, Kolasa, Cyran, Jardel, Rozwandowicz, Żytek, Widejko.

1′ pierwszy gwizdek arbitra. Rozpoczyna Lechia.

2′ Strata Lechii w środku pola. Od autu Astoria.

3′ dobre zagranie Magdonia na skrzydło do Gołuńskiego, który posyła prostopadła piłkę w pole karne ale obrońcy przecinają podanie.

4′ pierwszy rzut rożny dla gospodarzy ale wrzutka niecelna.

7′ rzut rożny z kolei dla Lechii. Dobre dośrodkowanie Mireckiego zakończył strzałem głową Łazowski, jednak bramkarz łapie piłkę.

9′ Lechia próbuje rozciągnąć grę uruchamiając swoje skrzydła.

10′ po faulu Łazowskiego rzut wolny dla Szczercowa.

11′ dośrodkowanie Mireckiego zablokowane przez obrońców. Od autu tomaszowianie. Mało miejsca mają nasi zawodnicy gdyż rywal bardzo zawęża pole gry.

14′ bardzo dobrą okazję miała teraz Lechia. Dogranie Brozia otworzyło drogę w pole karne Mireckiego który zdecydował się na strzał. Był on jednak zbyt lekki i niecelny.

15′ kolejna dobra piłka Gołuńskiego wzdłuż bramki ale żaden z zawodników nie zamknął dośrodkowania.

19′ dobrą piłkę dostał ponownie Łazowski ale drugi już strzał głową ponad bramką bramkarza gospodarzy.

21′ faulowany Łazowski. Stały fragment gry dla Lechii. Powinna być bramka bo doskonała okazję miał Paweł Magdoń ale jego strzał z najbliższej odległości spoczął tylko na słupku bramki.

23′ próbował Broź strzałem z dystansu ponownie jednak obok bramki.

25′ od autu gospodarze, którzy zapoczątkowali rajd prawą stroną boiska ale podanie w pole karne zbyt mocne.

27′ Lechia ma przewagę ale na boisku wynik bezbramkowy.

30′ zagranie przed pole karne Brozia do Mireckiego zostalo zablokowane.

32′ na 16 metrze faulowany Cieślik. Do piłki podszedł Mierecki i oddał bardzo mocny strzał, jednak ponownie brakło centymetrów, piłka odbiła się tym razem od poprzeczki.

35′ Miarka do Mireckiego ale szybszy bramkarz gospodarzy.

37′ mimo, że rywal nie stwarza sobie sytuacji to w defensywie jest dobrze poukładany.

40′ na środku pola fauluje Szutenberg. Rywale mają stały fragment gry. Szybko jednak odzyskujemy futbolówkę.

43′ Lechia próbuje ale piłka nie znajduje drogi do bramki.

45′ sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania. Po 45 minutach wynik bezbramkowy.

II połowa :

46′ wznawiamy zawody po przerwie. Oby druga połowa przyniosła nam bramki. Lechia rozpocznie z 3 zmianami. Boisko opuścili: Cieślik, Król i Broź w ich miejsce: Widejko, Rozwandowicz i Żytek.

48′ świetne zagranie Żytka do Kuby Rozwandowicza a ten po minięciu obrońców oddaje strzał w długi róg bramki i otwiera wynik spotkania na 1-0! Wreszcie!

50′ kolejna świetna sytuacja po dograniu Rozwandowicza z boku boiska. Futbolówka spadła na głowę Łazowskiego a jego strzał po raz kolejny obronił golkiper gospodarzy.

54′ Mirecki dobrze zacentrował z rzutu rożnego a Miarka mając przed sobą całą bramkę strzela obok niej.

57′ przed polem karnym faulowany jeden z zawodników Astorii. Gospodarze mają z dobrej odległości stały fragment gry. Świetne uderzenie gracza z numerem 7 z trudem nad poprzeczkę sparuje Melon. Rzut rożny z tej akcji pozostał gospodarzom.

60′ po zdobytej bramce gra się ożywiła zarówno z jednej jak i drugiej strony.

62′ groźna akcja gospodarzy którzy śmielej ruszyli do ataku. Na szczęście wślizgiem wyjaśnia Magdoń.

65′ faulowany Wolski. Rzut wolny dla Lechii z okolicy 30 metra. Strzał Widejko łapie bramkarz.

66′ zmiana u gospodarzy.

70′ rzut rożny dla Lechii. Dośrodkowanie Mireckiego umiejętnie zamknął Paweł Szutenberg i umieścił piłkę w siatce podwyższając wynik meczu na 2-0 !

72′ zmiana w Lechii za Gołuńskiego wchodzi Cyran.

75′ dobry odbiór Miarki dał możliwość strzału Mireckiemu. Strzał jednak zablokowany przez obrońców.

78′ ponownie Miarka w odbiorze i ponownie strzał Mireckiego. Tym razem nad poprzeczką.

80′ w odpowiedzi bardzo dobra akcja Astorii przerwana wybiciem naszego bramkarza na rzut rożny.

82′ która to już dogodna sytuacja Mireckiego a piłka w dalszym ciągu nie chce wpaść do bramki po jego strzale..

85′ mimo, że końcówka meczu to dużo walki widzimy na boisku.

87′ rywal dąży do strzelenia honorowego gola jednak pomimo ambicji zawodnicy Lechii utrudniają im to zadanie.

90′ koniec spotkania. Lechia zwycięża 2-0 i awansuje do kolejnej fazy gier pucharowych! Bramki strzelali: Jakub Rozwandowicz oraz Paweł Szutenberg! Gratulujemy!!