Analiza przed ostatnią kolejką I grupy III ligi!

Pokaż wszystko

Analiza przed ostatnią kolejką I grupy III ligi!

W najbliższy weekend teoretyczne zakończą się zmagania rundy jesiennej w I grupie III ligi. Teoretyczne ponieważ w ostatni weekend listopada zostaną rozegrane jeszcze dwa zaległe spotkania. Nie wpłynie to jednak na najważniejszy układ ligowej tabeli. Znamy już praktycznie mistrza jesieni i cztery z pięciu drużyn, które przezimują w strefie spadkowej.

Jeśli chodzi o tytuł mistrza jesieni to nie jest on jednak jeszcze rozstrzygnięty, ale w 99% należeć on będzie do ŁKS Łódź. Podopieczni trenera Marcina Pyrdoła zdobyli do tej pory 38 punktów i mają trzy oczka przewagi nad Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Piłkarze z Warmii i Mazur mają zatem matematyczne szanse na zajęcie pierwszego miejsca. Paragraf 20 regulaminu III ligi jasno tłumaczy, że w przypadku równej liczby punktów podczas rundy jesiennej o kolejności w tabeli decyduje bilans strzelonych i straconych bramek tych drużyn. Na tą chwilę ŁKS ma bilans +25 (30:5), a Finishparkiet +23 (42:19). W przypadku porażki ŁKS z Ursusem (np. 0:1) i wygranej Finishparkietu (np. 2:0) nad Lechią to gracze z Nowego Miasta Lubawskiego zostaną mistrzami jesieni. Oczywiście mamy nadzieje, że tak się nie stanie. Zielono-czerwoni po wygranej na własnym boisku z MKS Ełk liczą na wyjazdową wygraną z wiceliderem. Trzy punkty znacznie przybliżyłyby tomaszowian do ligowego podium. Pewne jest to, że podopieczni Aleksandara Majicia zakończą jesień na miejscach od trzeciego do piątego. Wszystko zależeć będzie od wyjazdowego meczu w najbliższy weekend oraz ostatniego spotkania w tym roku przed własną publicznością z Pelikanem Łowicz.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w strefie spadkowej. Wiadomo, że przez co najmniej cztery miesiące pozostanie w niej Ruch Wysokie Mazowieckie, MKS Ełk, Huragan Wołomin i Motor Lubawa, który do tej pory zremisował jedno spotkanie, resztę przegrał, ani razu nie zdobywając kompletu punktów. Aż cztery zespoły zagrożone są strefą spadkową. Jak na razie na pierwszym miejscu pod kreską znajduje się Concordia Elbląg, która zdobyła 18 punktów. Oczko więcej mają jak na razie Sokół Aleksandrów, ŁKS Łomża i Sokół Ostróda. Pewnym utrzymania jak na razie w bezpiecznej strefie jest Huragan Morąg, który co prawda ma 20 punktów i dwa oczka przewagi nad Concordią, ale piłkarze z Elbląga grają na wyjeździe z Sokołem Ostróda i ktoś z tej pary na pewno zgubi punkty i nie wyprzedzi Huraganu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *