Akcja „naklejka”, czyli Lechia Tomaszów uzyskuje nowego sponsora

Pokaż wszystko

Akcja „naklejka”, czyli Lechia Tomaszów uzyskuje nowego sponsora

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz lokalny Klub Piłkarski RKS Lechia 1923 zyskał nowego sponsora (po utracie poprzednich). Co więcej, sponsorem tym zostało Miasto Tomaszów Mazowiecki, a więc niemal osobiście Prezydent Marcin Witko.

Trudno wyobrazić sobie lepszego i bardziej rzetelnego sponsora naszego Klubu. Przez niemal całą kadencję Pan Prezydent znakomicie udowodnił, jak bardzo przywiązany jest do tomaszowskiej drużyny oraz do sportu w ogólności. Co prawda, Urząd Miasta niemal w żadnym stopniu nie wspierał finansowo Klubu, nie rozwijał w mieście należycie infrastruktury sportowej, nie pomagał dzieciom z Akademii Piłkarskiej i utrudniał pracę dotychczasowym sponsorom naszej drużyny piłkarskiej, jednak nie wątpimy, że zamiłowanie do sportu Pana Prezydenta nie zna granic i jest co najmniej godne wielkiego podziwu.

Powyższy fakt cieszy nas niezmiernie! Zastanawia nas tylko jedno – dlaczego Pan Prezydent, jako nowy dumny sponsor Klubu RKS Lechia 1923, nie zakupił dla zawodników nowych koszulek? Jak można było ostatnio dostrzec – nasi piłkarze występują w dotychczasowych strojach (ze znakiem towarowym poprzedniego sponsora), na które naklejono jedynie etykietę z logotypem Urzędu Miasta. Czy oznacza to, że naklejka ta zostanie „odklejona” po najbliższych wyborach samorządowych i Klub ponownie utraci sponsora? Czyżby sponsorowanie Klubu zostało dokonane jedynie na potrzeby chwili, tj. uzyskania kolejnej kadencji Prezydenta? Z całą pewnością – nie! Przecież Prezydent Witko jest niekwestionowanym miłośnikiem sportu, a już lokalnej piłki nożnej w szczególności. Może zatem przyczyny finansowe są rozwiązaniem zagadki – Klub nie otrzymał pieniędzy na zakup nowych koszulek? Również odpada – skoro pojawił się nowy (i to jaki!) sponsor, to w ślad za tym „poszło” przecież (niemałe zapewne) dofinansowanie Klubu.

Trudno zatem zrozumieć, jakie motywy stały za zorganizowaniem akcji „naklejka”. Ciesząc się, że Klub pozyskał nowego sponsora wyrażamy równocześnie nadzieję, że nasi zawodnicy nie będą jednak rozgrywać meczów w strojach z naklejkami i otrzymają nowe, piękne stroje, tak jak to było do tej pory, za „kadencji” poprzednich sponsorów. Występowanie w strojach z naklejkami wygląda bowiem cokolwiek niepoważnie, żeby nie powiedzieć śmiesznie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *